Ana Sayfa Urfa Haberleri YAŞAM İÇİN KALORİ KOŞUSU YAPILDI

YAŞAM İÇİN KALORİ KOŞUSU YAPILDI

Maratonun başlamasıyla atletler 5 KM'lik parkur boyuca yarışken, Şanlıurfa halkı 2.5 KM'lik maraton yürüyüşü gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2015 Pazartesi 11:12
YAŞAM İÇİN KALORİ KOŞUSU YAPILDI

Türkiye'de yetersiz beslenme (malnütrisyon) sağlık problemi Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıklıkla görülmektedir. Toplumun tüm kesiminde görülen malnütrisyon, özellikle çocuklarda, yaşlılarda ve kronik hastalığı olan bireylerde yoğun olarak ortaya çıkmaktadır.

 Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye'de malnütrisyon sorununu ortadan kaldırmak ve sağlıklı bir toplum yaratmak için''Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu'' projesini Abbott'un katkılarıyla geçtiğimiz yıl başlattı. Türk toplumuna sağlıklı beslenmeyi ve harekete geçmeyi öneren projenin maraton etabı 12 Nisan 2015 Pazar Günü büyük bir katılım ile Şanlıurfa'da koşuldu.

Maratonun başlamasıyla atletler 5 KM'lik parkur boyuca yarışken, Şanlıurfa halkı  2.5 KM'lik maraton yürüyüşü gerçekleştirdi. Maraton bitiminde yakılan kaloriler, yetersiz beslenen çocuklara yardım olması amacıyla kullanılacak. 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Murat Yazıcı  Kurum olarak malnütrisyonla savaşın önemine vurgu yaptıklarını ve bu alanda kurum olarak yapabileceklerini değerlendirerek bu proje ile “Malnütrisyona dur!” dediklerini dile getirdi.

10.7 Milyon Kalori Toplandı

12 Nisan 2015 Pazar günü düzenlenen maraton, müze önünden başlayarak Balıklıgöl oradan tekrar müze önünde son buldu. 5 KM koşu ve 2.5 KM halk yürüyüşü maratonunda 10.7 milyon kalori yakıldı. Proje; sosyal medya hesaplarından destek vererek, kalori bağışında bulunan destekçilerle birlikte toplamda 10 milyon kalori hedefine ulaşılmıştır. 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star