Ana Sayfa Sağlık YAŞAM İÇİN KALORİ SAĞLIK İÇİN KOŞU

YAŞAM İÇİN KALORİ SAĞLIK İÇİN KOŞU

Profesyonel atletlerin ve Şanlıurfa halkının katılım göstereceği maraton, 12 Nisan 2015 Pazar Günü saat 10:00'da eski halepli bahçe alanında bulunan müze önünde başlayacak.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2015 Perşembe 11:17
YAŞAM İÇİN KALORİ SAĞLIK İÇİN KOŞU

Ülkemizde yetersiz beslenmenin (malnütrisyonun) önlenmesi ve yetersiz beslenme problemine karşı farkındalık oluşturulması amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu'nun  hayata geçirdiği ''Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu'' projesi kapsamında Şanlıurfa'da koşu maratonu düzenlenecektir. Profesyonel atletlerin ve Şanlıurfa halkının katılım göstereceği maraton, 12 Nisan 2015 Pazar Günü saat 10:00'da eski halepli bahçe alanında bulunan müze önünde başlayacak.

Şanlıurfa Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nün denetiminde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile yürütülecek yürüyüş, Saat 10:00’da Halepli bahçede yapılan müze önünden başlayacak, Balıklıgöl istikametine kadar koşulacak tekrar başladığı yerde sona erecek.

Etkinliğe katılanların yaktıkları toplam kalori miktarı hesaplanarak, karşılığında yetersiz beslenen çocukların sorunlarına çözüm için kullanılacak.

Koşunun bitiş noktasında ödül töreni düzenlenerek katılımcılara ikramda bulunulacak.

Malnütrisyon, bilgisizlik ya da sosyoekonomik nedenlerle insanların gıdalarını yeterince alamamalarıdır. Yetersiz beslenen hastaların iyileşme süreleri uzamakta ve normal hayatlarına geri dönüşleri gecikmektedir. Bunun sonucunda hem kendileri hem de yakınları söz konusu durumdan son derece mutsuz olmaktadır. Ayrıca malnütrisyon nedeniyle devletin sağlık harcamalarında büyük kaynak kayıpları görülmektedir.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık