Ana Sayfa Urfa Haberleri "Yatırımlarda Teşvik Hibe ve Destekler" Toplantısı

"Yatırımlarda Teşvik Hibe ve Destekler" Toplantısı

"Yatırımlarda Teşvik Hibe ve Destekler" konulu toplantı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 14:40

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO),

"Yatırımlarda Teşvik Hibe ve Destekler" konulu toplantı düzenlendi.

ŞUTSO'dan yapılan açıklamaya göre, toplantıya konuşmacı olarak katılan Mali müşavir ve yatırım danışmanı Abuzer Akbıyık, Şanlıurfa'da yapılacak yatırımlara devletin sağladığı imkanlar konusunda yatırımcıları bilgilendirdi.

Tarihte devletlerin verimli topraklar ve suyun olduğu yerlerde kurulduğunu ifade eden Akbıyık,Şanlıurfa'da verimli ovalar, su ve güneşin bir arada bulunduğunu belirtti. Şanlıurfa'nın yatırım yapılacak ideal illerden biri olduğunu ifade eden Akbıyık, şunları kaydetti:

"Pamuk, buğday ve mercimek gibi tarım ürünler önemli miktarlarda üretilmektedir. Bu nedenle yatırımcı için hammadde sıkıntısı yoktur, altyapı ve organize sanayi sitesindeki imkanlar, hava alanı, otoban ve devletin sağladığı Türkiye'nin en yüksek orandaki teşvikler hibe ve destekler dikkate alındığında Şanlıurfa, bölgede yatırım yapılacak en uygun ildir."

Güneş enerjisi ve enerji verimliliği üzerinde çalışmasını da isteyen Akbıyık, "Eğer güneş enerjisi fabrikalarda, otomobil ve evlerde verimli şekilde kullanılabilir hale gelirse enerjide devrim olur. Doğal gaz ve petrol bağımlılığından kurtuluruz" değerlendirmesinde bulundu.

ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin ise yatırımcılar için Şanlıurfa'nın birçok avantajı olduğunu, teşvik, hibe ve desteklerle sağlanan imkanlar dikkate alındığında, kentin yatırım yapılacak en uygun illerin başında geldiğini kaydetti.

Toplantıya, muhasebeci ve Mali müşavirler, yatırım danışmanları, sanayici ve iş adamları katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık