Ana Sayfa Urfa Haberleri YAZ GÜNÜ KÖYÜ SU BASTI

YAZ GÜNÜ KÖYÜ SU BASTI

Haliliye ilçesine bağlı Ulabağ köyü sular altında kaldı. Yaz gününde kış görüntüleri yaşayan Ulubağ köyündeki vatandaşlar suların içinde çocuklarını kucaklarında taşıyarak geçiyor.

Giriş Tarihi: 12 Haziran 2016 Pazar 18:25
YAZ GÜNÜ KÖYÜ SU BASTI

Köyün sular altında kalmasının nedeni ise çiftçilerin çevrede tarımsal sulama yapması nedeniyle, fazla akan sularının drenaj kanallarından ŞUSKİ'nin altyapı borularına karışmasından kaynaklandığı bildirildi.

Göbeklitepe'ye gitmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin tam yol güzergahındaki su baskınında turistler de zor anlar yaşadı. Motosikletiyle Güneydoğu turuna çıkan İzmirli bir gencin Göbeklitepe'ye gitmek için su basan köyün içerisinden ilerlemesi dikkat çekti.

GEÇEN YIL BİR KİŞİ ÖLDÜ

Köy sakinlerinden Ali Kayan, son 3 gündür bu manzarayla karşı karşıya olduklarını belirterek, "Her yaz döneminde bu sorunu yaşıyoruz. Geçen yıl bir kişi bu suyun içinde ilerlerken elektrik akımına kapıldı ve öldü. Bu yıl da illa birinin ölmesi mi lazım. Belediyeleri arıyoruz. Oralı olan yok. ŞUSKİ bir çare bulamıyor. Bu bizim kaderimiz mi. Köyde bir kişinin keçileri bu su baskınında öldü. Buna bir çare bulsunlar." dedi.

Bu arada ŞUSKİ'den bir görevli bölgede inceleme yaparak ayrıldı.

 

 

 

kaynak: haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık