Ana Sayfa Spor YAZ OKULLARI REKOR KATILIM İLE BAŞLADI

YAZ OKULLARI REKOR KATILIM İLE BAŞLADI

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü yaz spor okulları 30 branşta faaliyet gösteren yaz spor okullarına altı bin sporcunun katılımı ile başladı.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2015 Çarşamba 04:31
YAZ OKULLARI REKOR KATILIM İLE BAŞLADI

Önceki yıllara nazaran katılımın yoğun olduğu yaz spor okulları, gençlerin spor ile iç içe olmasını sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yaz spor okulları kapsamındaki faaliyetleri 30.06.2015 tarihi itibari ile başladı.

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ . Gençlerin burada eğlenceli vakit geçirmesi Fair play ruhunu aşılamak gençliği en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe yatırım olarak görülen gençliğin, sporun her branşında sadece sporu değil spor kültürü ile büyümesi açısından önemli olan yaz spor okulları Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ’ın gençler ile yapmış olduğu konuşma ile resmen başladı.

Yaz Sporlarının startını veren Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ  burada şu açıklamayı yaptı: Buraya geldiğimizde sporcu sayısı ve tesislerdeki azlıktan çok fazla yakınan bir gençlik ile karşı karşıyaydık. Bizim buradaki amaçlarımızdan birisi gençleri spora adapte edip sporu ileriye taşıyacak bizlerin geleceği olan gençleri spor il buluşturmaktı. Son dört yıl içerisinde tesisleşme sayımızı %500 arttırarak spor yapmak isteyen herkesin huzurlu bir şekilde spor il iç içe olmasını sağladık. Sporcu sayımız dört yıl öncesine kadar yok diyecek kadar azdı bizde bunun önüne geçmek için her yıl düzenlenen yaz spor okulları etkinliği ile daha fazla spor branşı açarak gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtararak spora yönelmesini sağladık. YILDIZ, şuanda yaz spor okullarına rekor bir katılım gerçekleştiriliyor ve kayıtlarımızda temmuz ayının son gününe kadar devam edecektir. Temel amaçlarımız içerisinde olan gençlerimiz ile birlikte 7 de 70’ e herkesi spor ile iç içe yaşamasını sağlamak amacıyla spor tesislerimiz Şanlıurfalı halkımıza 24 saat hizmet vermektedir. Spor yapmak isteyen her kesimi tesislerimize bekliyoruz. Sizler bu tesislerin sahibisiniz istediğiniz zaman gelip dilediğiniz gibi spor yapabilirsiniz. Dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfalı sporcu şampiyonada birinci oldu

Urfalı sporcu şampiyonada birinci oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık