Ana Sayfa Spor YAZ SPOR OKULLARI MİNİKLERİN GÖSTERİSİYLE BAŞLADI

YAZ SPOR OKULLARI MİNİKLERİN GÖSTERİSİYLE BAŞLADI

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ‘İl Spor Merkezleri’ adı altında düzenlediği yaz spor okulları muhteşem bir törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2014 Salı 07:46
YAZ SPOR OKULLARI MİNİKLERİN GÖSTERİSİYLE BAŞLADI

Gap Arena Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yaz spor okullarında 5-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin, spor uzmanları, antrenörler ve beden eğitimi öğretmenleri nezaretinde okullar açılana kadar devam edecektir. Kayıtlar ücretsiz olup şuana kadar 2500 sporcu kaydı yapılmıştır. Kayıtlar devam ediyor.

 

Törende Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı jimnastikçiler bir birinden değişik jimnastik hareketler yaparak muhteşem bir gösteri sundu.

 

 

Törenin açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ, çocuklarımız bizim geleceğimiz dolayısıyla çocuklarımız nerede, biz oradayız. İnternette, kafelerde zamanını boşa harcamamaları spor alanlarında olmaları bizim için sevindirici. Spor yaparak bedenleri, zihinleri daha çok gelişiyor.

 

Yıldız,  velilerin ve öğrencilerin eğitim yılını çok yoğun geçirdiklerini belirterek, “Yavrularımız karnelerini aldı, iyi bir tatili hak etiler. Şimdi zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek üzere spor yapmaya başlıyorlar. Spor kişinin ruhsal ve kişisel gelişimi açısından çok önemlidir. Amacımız sporu toplumumuzun vazgeçilmez tutkusu ve yaşam biçimi haline getirebilmektir. Bundan dolayı öncelikle çocuklarımıza ve gençlerimize sporu sevdirmek, onları kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven, hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi ve güzeli takdir edebilen, saygılı, kendini kontrol edip, kurallara uyan, erdemli, elit sporcular olarak yetiştirmektir.  Dedi.

 

Yıldız, Bu organizasyonda bizleri destekleyen beden eğitimi öğretmenlerine, antrenörlere ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum Şanlıurfalılara hayırlı olsun. Dedi

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık