Ana Sayfa Eğitim YAZ TATİLİ 27 HAZİRAN'DA BAŞLATILSIN

YAZ TATİLİ 27 HAZİRAN'DA BAŞLATILSIN

Öğretmenler, ilgili mevzuatı çerçevesinde derslerin kesiminden Temmuz ayının ilk iş gününe kadar olan sürede meslekî çalışma yapmaktadır.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2014 Çarşamba 08:50
YAZ TATİLİ 27 HAZİRAN'DA BAŞLATILSIN

Diğer taraftan, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6. maddesinin üçüncü fıkrasında, “Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir” hükmüne yer verilmiştir.

Bu hüküm çerçevesinde öğretmenlere, mesleki çalışmalarının en fazla iki haftası için ek ders ücreti ödenmektedir. Öğretmenler, iki haftalık mesleki çalışmalarını tamamladıkları ve bu çalışma karşılığında aldıkları ek ders ücretinin dışında ayrıca ek ders ücreti alamayacaklar ve mesleki çalışmalarını tamamlayan öğretmenlerin 1 Temmuz 2014 Salı günü itibarıyla tatile girmeleri için, hafta sonunun ardından bir gün daha okula gelmeleri için bekletilmelerinin bir anlamı olmayacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruda bulunarak, öğretmenlerin 27 Haziran 2014 mesai bitimi itibarıyla yaz tatiline başlatılmalarını istedik.

İbrahim coşkun

Urfa şube başkanı

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık