Ana Sayfa Siyaset YAZAR: DEDAŞ, ÇİFTÇİYE ZULÜM YAPIYOR

YAZAR: DEDAŞ, ÇİFTÇİYE ZULÜM YAPIYOR

CHP Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, DEDAŞ'ın çiftçilerin desteklemelerine bloke koyduğunu belirterek, "Bu kurum Urfa'da adeta çiftçiye zulüm yapıyor" dedi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2016 Cuma 05:22
YAZAR: DEDAŞ, ÇİFTÇİYE ZULÜM YAPIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Karaköprü İlçe Başkanı Murat Yazar, DEDAŞ'ın çiftçiye yönelik uygulamaları ile ilgili açıklamada bulundu. DEDAŞ'ın enerjiyle çalışan 6 sulama birliğinin elektriğini kestiğini belirten Yazar, "Bunun bahanesi sulama birliklerinin borçları olarak gösteriliyor. Bu nedenle borcu olanın da borcu olmayanın da elektriği kesiliyor. Çiftçilerin nisan ayında DEDAŞ'a verdiği taahhütname ile anlaşmaya varılmıştır. Bakanlar Kurulu kararıyla çiftçi desteklemelerine el konulmasına rağmen yazın ortasında, mısır ve pamuğun sulama mevsiminde çiftçiler susuz bırakılmıştır. Zaten bu konuda ilk darbe mart ayında çiftçiye vurulmuştu. Martta sulama başlaması gerekirken, maalesef nisan ayının ortalarında su bırakıldı. Arpa, buğday hasadı bundan dolayı büyük hasar gördü. AKP Hükümetinin, Bakan Faruk Çelik'in, Şanlıurfa milletvekillerinin, acilen bu konuyu çözmelerini bekliyoruz" dedi.


CHP'li Yazar, iki gün içinde sulamanın açılmadığı takdirde mısır, pamuk ve diğer ürünlerin büyük zarar göreceğini dile getirerek, "Bundan dolayı milli servete olan katkı çok düşük seviyelerde olacak. DEDAŞ'ın da artık kendine çeki düzen vermesi gerekiyor, DEDAŞ'ın arkasında hangi güçler olduğunu bilememekteyiz. Çünkü DEDAŞ'ın arkasında çok gizli güçler olmasa DEDAŞ bu zulmü çiftçiye yapamaz" diye ifade etti.

 

Kaynak: Gazete İpekyol

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Badıllı'nın ölümünde FETO parmağı var mı? VİDEO

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık