Ana Sayfa Urfa Haberleri Yeni Anayasa için iki model önerisi

Yeni Anayasa için iki model önerisi

Yeni Anayasa'nın nasıl yapılacağıyla ilgili Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in davetiyle biraraya gelen Anayasa hukukçuları ikiye bölündü.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2011 Pazartesi 16:17
Yeni Anayasa için iki model önerisi
Yeni Anayasa'nın nasıl yapılacağıyla ilgili Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in davetiyle biraraya gelen Anayasa hukukçuları ikiye bölündü. Yeni Meclis’in temsil gücünün yüksekliğine dikkat çeken öğretim üyeleri, bu Meclis’in kurucu Meclis gibi çalışarak, Anayasa yapabileceğini dile getirirken bazı öğretim üyeleri ise Anayasa Meclisi önerisi getirdi.

Çiçek başkanlığında Anayasa hukukçusu öğretim üyeleriyle yapılan toplantının ilk bölümü tamamlandı. Öğretim üyelerinden edinilen bilgiye göre toplantıda bu Meclis’in Anayasa yapıp yapmayacağı, yapılacaksa hangi yöntemlerle yapılabileceği konuşuldu. Öğretim üyeleri içerikle ilgili tartışmalara girmedi. Her öğretim üyesine alfabetik sıraya göre 10’ar dakika süre verildi. Toplantının yemek için verilen aradan önceki bölümünde 14 öğretim üyesi görüşlerini açıkladı.

İlk bölümde iki görüş öne çıktı. Öğretim üyelerinin büyük kısmı 12 Haziran seçimleri ile oluşan TBMM’nin temsil gücünün yüksekliğine dikkat çekerek mevcut Meclis’in kurucu Meclis gibi çalışarak Anayasa yapabileceğini söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık