Ana Sayfa Urfa Haberleri Yeni Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği Protesto Edildi

Yeni Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği Protesto Edildi

Şanlıurfa'da 5 sivil toplum örgütünün bir araya gelmesi ile oluşturulan 'Tesettür Seferberliği Platformu' Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni kılık ve kıyafet uygulamasını protesto etti

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2012 Pazar 19:27
Yeni Kılık ve Kıyafet Yönetmeliği Protesto Edildi

'Tesettür Seferberliği Platformu' adı altında birleşen sivil toplum kuruluşlarının üyeleri,Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni kılık ve kıyafet yönetmeliğinde başörtüsü yasağını devam ettirdiği için basın açıklaması yaptı. Öğle saatlerinde, Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde yapılan basın açıklamasına, aralarında çarşaflı ve tesettürlü küçük kız çocukları ile kadınların da bulunduğu yaklaşık 100 kişi katıldı. Ellerinde başörtüsüne özgürlük istemini içeren dövizler taşıyan erkek ve kadınların ayrı yerlerde durduğu açıklamaya katılanlar sık sık tekbir getirip, 'Başörtüsü hakkımız engellenemez' ve 'Allah'ın emri yasaklanamaz' sloganları attı.

Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı alanda grup adına açıklama yapan Tesettür Seferberliği Platformu Başkanı Salih Demir, yeni yönetmelikte başörtüsünün yasakladığını, hükümetin din ve inanç özgürlüğüne engel getirdiğini öne sürdü. Demir, "12 Eylül ve 28 Şubat darbe dönemlerindeki zalimlerden tek farkınız, İmam Hatim okullarında ve seçmeli Kuran-ı Kerim derslerinde getirdiğini başörtüsü serbestliği mi olacak? Bilinmelidir ki, biz buna razı olmadık ve olmayacağız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star