Ana Sayfa Urfa Haberleri YENİ KONAKLAMA TESİSİ BİTME AŞAMASINDA!

YENİ KONAKLAMA TESİSİ BİTME AŞAMASINDA!

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine kurulan 32 bin 500 kişilik yeni konaklama tesisi bitme aşamasına geldi. Bölgede yapılan çalışmaları Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük basınla paylaştı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2014 Salı 15:17
YENİ KONAKLAMA TESİSİ BİTME AŞAMASINDA!

 Tesislerdeki çalışmaları incelemesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali İzzettin Küçük; 19 Eylül’de başlayan göçün ardından Şanlıurfa’ya gelen 200 bin Suriyelinin ihtiyaçlarının geçici barınma merkezlerinde karşılanmasına devam edildiğini belirterek şunları söyledi.

19 Eylül’de başlayan göçün ardından Şanlıurfa’ya gelen 200 bin Suriyelinin ihtiyaçlarının geçici barınma merkezlerinde karşılanmasına devam edildiğini belirtti. Bir ay önce kalıcı tesislerin kurulumuna başladıklarını dile getiren Vali İzzettin Küçük, kış şartlarına elverişli ve tüm ihtiyaçlar düşünülerek planlanmış kampta sona gelindiğini kaydetti.

 

İnşa edilen tesislerde her türlü sosyal donatı alanlarının yer aldığını ifade eden Vali İzzettin Küçük: “ Asgari 32 bin 500 kişilik bir tesis kuruyoruz. Her türlü alt yapısı düşünülmüş adeta bir şehir inşa ediyoruz. Tesisimizi iki etapta bitireceğiz. Birinci etapta 3 bin 500 ikinci etapta ise 3 bin çadırımız olacak. Her türlü sosyal donatı alanları, kültür merkezi, hastane, okul, çamaşırhane, hamam, oyun alanları, sulama sistemi gibi her şey düşünülmüş. Kullanılan su arıtılarak tarım arazilerine verilecek. Burayı çok kısa bir sürede inşa edip, ocak ayının ortalarında Suriyeli kardeşlerimizi buraya almaya başlayacağız” dedi. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star