Ana Sayfa Urfa Haberleri YENİ SİSTEM VATANDAŞA YARAMADI

YENİ SİSTEM VATANDAŞA YARAMADI

Büyükşehir belediyesi yeni yol sistemi uygulaması ile radikal değişiklikler yaptı.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2015 Perşembe 11:38
YENİ SİSTEM VATANDAŞA YARAMADI

Büyükşehir belediyesi yeni yol sistemi uygulaması ile radikal değişiklikler yaptı. Araçların kullanacakları yollar yeniden düzenlendi. Yalnız yapılan bu sistemde yine vatandaş göz ardı edildi.

Şanlıurfa büyükşehir belediyesi caddelerde trafik yoğunluğunu azaltmak için yol güzergâhlarını değiştirdi. Otobüs duraklarını yeni yola göre monte etti. Buna göre toplu taşıma araçları abideye giden yolu geliş ve gidiş olarak kullanırken diğer taraf ise diğer araçlara ayrıldı.

Hayata geçirilen bu yeni uygulamanın nasıl bir sonuç vereceği ilerleyen günlerde belli olacak ama bu uygulama görmeden gelinmeyecek bazı tehlikeleri içermiyor değil.

Özellikle toplu taşıma araçlarına ayrılan bölüm çift şeritli olduğundan karşıdan karıya geçerken vatandaşlar araçlar ile kimi zaman karşı karşıya gelebiliyor. Ayrıca yasak olmasına rağmen toplu taşıma araçları dışında diğer araçlarda halen bu yolu kullanıyor.

Bir diğer tehlike ise toplu taşıma aracından inip ve yolun öbür tarafına geçmeye çalışırken bu defa vatandaş diğer araçları beklemek zorunda kalıyor. Özellikle çocuklu kadınlar ve yaşlılar diğer tarafa geçerken baya bir zorluk yaşıyor.

Şehrin göbeğine vatandaşın kullanması için yapılan yürüyen merdivenli üst geçit ise sadece süs görevi görüyor. Yapıldığı günden bu yanan bir çalışan bir duran bu üst geçide bu yeni yol sisteminde daha çok ihtiyaç duyuluyor.

YORUMLAR
 • yorum2015-04-25 05:00:19ali fuat akça

  üst geçitte bir işe yaramıyacak. zaten millet yolun ortasından inip binecek.

 • yorum2015-04-24 14:24:24urfa 63

  allah aşkına eski sisteme geri dönülsün bu şekilde daha karmaşık olmuş trafik özelliklede abide parkın arkasından giden yol

 • yorum2015-04-24 06:56:07kemal

  bu durak biran önce eski yerine taşınmalı zamanla alışılır filan bahane illahi birinin ölmesimi lazım

 • yorum2015-04-24 06:55:03hasan

  bu ne ya kardeşim böyle belediyemi olur nerde görüldü cadde ortasında durak ramazanda izdiham olucak orda trafik kazaları artacak kackez ben bile ezilmekten kurtuldum otobüsler vızı vızır yaw yaşlılar geçemiyo bile devle belediye büyükşehir uyumaa

 • yorum2015-04-24 06:53:25sude

  çok doğru değiştirilmeli eskisi gibi olmalı hiç bişeye yaramıyolar bide düzeni değiştiriyorlar yaşlı insanlar var otobüsler üzerleine gidiyo bide kaldırımda uzun demirler var vatandaşın ayağına dolanıyo takılsan caddeye kapaklanıcan bu ne ya yetkili olacak adamlara sesleniyorum herkesin sizin gibi makam arabaları yok vatandaşın düzenini bozmayın

 • yorum2015-04-24 01:58:29yaya insan

  abide kavşağındaki trafik allak bullak olmuş vaziyette kimin nereye gideceği belli değil.Velhasıl abide kavşağını mahvettiler.Bu sistem çok yanlış bir an önce düzelmesi dileğiyle

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık