Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri YENİAKİT GAZETESİ ŞANLIURFA'YI YAZDI...

YENİAKİT GAZETESİ ŞANLIURFA'YI YAZDI...

Hüseyin Öztürk, Şanlıurfa Valisi ve Yazarımız Osman Gerem'i yazdı.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2012 Cuma 16:51
YENİAKİT GAZETESİ ŞANLIURFA'YI YAZDI...

URFALI YETİMLERLE İFTAR

 

İyiler kervanında dağıtacak yükümüz olmasa da kervanın arkasından yürüyerek, en azından safımızı belirlemiş oluyoruz. Bu niyetle yollara düştük ve Deniz Feneri ile Urfa merkezli Günyüzü Derneği'nin sahiplendiği yetimlerin iftarına katılma nasibini yaşadık.

Deniz Feneri yönetim kurulu üyesi Coşkun Yıldız ile misafir olduğumuz iftar sofrasında 1200 kişi vardı.
Deniz Feneri ile gönüldaşlık eden ve iyilik kervanını birlikte yola koyan Günyüzü Derneği, şehirde adeta iğneyle kuyu kazarak, nerede unutulan bir yetim varsa ulaşmış ve günyüzüne çıkararak yakından ilgilenmiş.
Günyüzü Derneği yönetim kurulu üyesi Osman Gerem, tam bir "Hak" ve "halk dostu." Uykusundaki rüyaları dahil, bütün mesaisini iyilik kervanında yük taşımaya ayırmış.
¥
Aklı erenler der ki;
"Bir insanın imanının ne kadar güçlü olduğunu, yaptığı "ibadetlerden" değil, "edebinden" anlarsınız. İbadet kişiyi edepli etmediyse, o ibadetin bir anlamı olmaz.
Mesela bir insan namaz kılar ama dedikodu yapar, yalan söyler, verdiği sözü tutmaz, küfreder, hırs, kin ve öfkesini nefsine harman ederse, böylelerinin ibadeti ile edebi yanyana durmaz."
Geçelim.
Osman Gerem'deki edebi görünce; "Demek ki, Allah'ın yarattığı ve şerefli kıldığı insanlar böyle olur" der ve kendimden utanırım.
¥
Urfa'nın iyilik yüklü kervanı, sadece Ramazan'da değil, 12 ayın tamamında ve her gününde sürekli hareket halinde.
"Dünyanın neresinde bir muhtaç varsa ona ulaşıncaya kadar çalışacağız" diyen Deniz Feneri ile birlikte düzenlenen iftar yemeğinde, sadece doyulmakla kalınmadı tabi.
Yetimlere kafi miktarda bayram harçlığı verildi. Bayram harçlıklarından sonra çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Her çocuk istediği oyuncağı aldı.
Erkek çocukların futbol, kız çocukların bebek oyuncaklara sarılışları, irili ufaklı arabalara sahip oluşları, yetimlerin gözlerindeki yalnızlık bakışlarını gidermiş, yerine; "güven, huzur ve sahiplenilme" bakışlarını getirmişti.
Yine Günyüzü Derneği, bu ailelere nefer başına yıl boyunca Osman Gerem'in ifadesiyle "somun ekmek" dağıtmış ve dağıtım devam edecekmiş.
¥
Yediden yetmişe hemen her yaştan insanın katıldığı Halilibrahim sofrasında herkes nasibince nasiplendikten sonra huzur içerisinde dağıldık.
Aynı akşam Halilurrahman Camii'nde Bediüzzaman Hz.lerini anma mevlidi varmış. Büyük bir coşku içerisinde geçtiğini gördük.
O muhteşem gece sabaha yönelirken Kanal Urfa televizyonunun sahur programına konuk olduk. Urfa'da yapılan "dayanışma, hatırlama, paylaşma" yardımlarını konuştuk.
Bu vesileyle Urfa Valisi Celalettin Güvenç'in de devlet adına sürdürdüğü iyilik kervanından söz edeyim.
Vali Güvenç, Urfa'daki tüm mahallelere ayrı ayrı iftar vermiş. Halkla bütünleşmiş. Daha on yıl öncesine kadar valiler halka sırtını dönerken şimdi kucak açıyor.
Şükürler olsun artık devlet millet omuz omuza. Şan olsun fitneye fesada kucak açanlara.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık