Ana Sayfa Urfa Haberleri YENİCE’YE YENİ YAŞAM ALANLARI İÇİN KOLLAR SIVANDI

YENİCE’YE YENİ YAŞAM ALANLARI İÇİN KOLLAR SIVANDI

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, haftanın ilk gününe erken mesaiyle başladı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren Eyyübiye İlçesinde incelemeler yapan Başkan Ekinci, Yenice Mahallesinde yapılacak çalışmaları yerinde inceledi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 22:15
YENİCE’YE YENİ YAŞAM ALANLARI İÇİN KOLLAR SIVANDI

Başkan Ekinci, beraberinde Yardımcıları Necmeddin Sağlam, Sait Ardan, Belediye Meclis Üyeleri Ubeyit Bilbay, Bilal Tekatlı, Hasan Batan ve bazı birim müdürleriyle birlikte Yenice Mahallesinde yapılacak olan yeni yaşam alanları ve Kito Deresi yol yapım çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu.

Yenice Mahalle Muhtarı ile birlikte Kito Deresinde incelemelerde bulunan Başkan Ekinci, bölgenin cazibe merkezi olması hususunda çalışmalarının devam ettiğini, vatandaşların da özellikle kaçak yapı konusunda göstereceği duyarlılıkla bölgenin daha güzel bir konuma geleceğini belirtti.

Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve birim Müdürleriyle birlikte Kito Deresinde yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Ekinci, bölgenin cazibe merkezi konumuna kavuşması için kaçak yapıyla mücadelenin devam edeceğini vatandaşların da kaçak yapıya yönelmemeleri çağrısında bulundu.

Başkan Ekinci, incelemeler sonrası bir açıklama yaparak; “Yenice’de alt yapı sorunları var, bunların giderilmesi konusunda Büyükşehir ile beraber, organize bir şekilde planladığımız işler var. Kito Deresindeki yolların çalışmasına başlanıldı. Yaşanılabilir mekanları oluşturulması konusunda vatandaşlarımızla istişare ediyoruz. Talepleri var, kısa bir süre içerisinde inşallah, Yenice’de bize düşen tarafı layıkıyla yerine getireceğiz. Bunun için  insanların bizlere yardımcı olması lazım. Özellikle kaçak yapı konusunda, biz ilk günden itibaren ortaya bir irade koyduk, bunu yapmak durumundayız. Kaçak yapılarla ilgili muhtarımızla da konuştuk, ailelerle de görüşüyoruz, onlarında da bizlere yardımcı olmaları gerekiyor, ki kontrol altına alınsın. Belediye olarak diğer yaptığımız çalışmalar da kısa bir süre sonra netlik kazanacak. İnsanlarımızın hakettiği hizmetleri kendilerine sunacağız. İnsanlarımızda bu hizmetlere sahip çıksınlar. Bu hizmetlerin daha kolay yapılabilmesi adına da, plansız çalışmaları kendileri engellesinler.” Dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star