Ana Sayfa Urfa Haberleri YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİNDEN HALFETİ GEZİSİ

YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİNDEN HALFETİ GEZİSİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirmiş olduğu “Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz” projesi Şanlıurfalı gençlerden büyük ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2016 Perşembe 03:15
YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİNDEN HALFETİ GEZİSİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel yönden çevre iller ile kendi il ve ilçelerini yakından tanıması, buralarda yaşayan akranları ile tanışması ve gençler ile diyaloğun arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen '' Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz '' projesi Şanlıurfa Gençlik Merkezleri koordinesinde devam ediyor.


24 Mayıs Salı günü düzenlenen ve  Yenişehir Gençlik Merkezi tarafından koordine edilen gezi  42 kişilik grup günü birlik düzenlenen gezi ile Şanlıurfa’nın sağlı cenneti Halfeti’yi gezme fırsatı buldu. Erkek ve bayan gruplarının farklı günlerde gezdiği gezi programında öğrenciler Halfeti ilçesinin tarihi ve kültürel zenginlikleri görme fırsatı buldular. Geziye katılan öğrenciler, gezinin çok güzel geçtiğini, bu gezi sayesinde daha önce çok merak edip görmek istedikleri çoğu yeri görme fırsatı bulduklarını ve bu tür gezilerin başka zamanlarda da aynı şekilde tekrarlanmasını istedi. 


Gezilerin  devam edeceğini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Hamit DERMAN;” Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen bu önemli proje ile gençlik merkezimize üye olan yüzlerce gencimiz daha önce görmedikleri yerlere giderek oranın tarihi ve kültürel zenginliklerini ücretsiz olarak  görme fırsatı buluyor. Projede yer almak isteyen öğrencilerimiz Gençlik Merkezimize uğrayarak geziler hakkında detaylı bilgi alabilirler" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık