Ana Sayfa Kültür/Sanat YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ’NDEN HALKA AÇIK HALK OYUNLARI KURSU

YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ’NDEN HALKA AÇIK HALK OYUNLARI KURSU

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi, aktif olarak kurs vermekte olduğu; Halk Oyunları kursu ile açık alanda kurs verip gösteri yaptı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2013 Çarşamba 12:37
YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ’NDEN HALKA AÇIK HALK OYUNLARI KURSU

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi, aktif olarak kurs vermekte olduğu; Halk Oyunları kursu ile açık alanda kurs verip gösteri yaptı. Halka açık bir şekilde yapılan kurs, kısa süre içerisinde ilgileri toplamakla beraber çevredeki vatandaşları da gösteriye davet edip, renkli görüntüler ortaya çıkmasına sebep oldu.

Davul zurna eşliğinde yapılan gösteri mahallede yankı uyandırmakla beraber neşeli ve eğlenceli bir şekilde yaklaşık 1 saat sürdü. Gösteri sonunda aileler ve çevredeki vatandaşlar güler yüzlü, mutlu bir şekilde alkışlarla beraber veda etti.

Yenişehir Gençlik Merkezi yaşlaşık 4 aylık geçmişe sahip olmasına rağmen yaklaşık 850 üyemizle birlikte, gençler için 22 alanda aktif olarak kurs vermektedir. Bu kurslardan: Arapça, Diksiyon, Fotoğrafçılık, Grafik tasarım ve İşaret dili olmak üzere 5 alanda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ: “ Kurulduğu günden bu yana yenilikleri hedef alan Gençlik Merkezi’miz ücretsiz olarak verdiği kurslarla gençlerin ilgi odağı olamaya devam ediyor. Burayı gençlerin kendi evi gibi benimsemesi başlıca amacımızdır. Halkoyunları kursumuzu da halka açık olarak yapıp onların katılımını hedefliyoruz.Her konu da yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ’a Y.G.M çalışanları olarak teşekkür ediyorum.” Dedi.

Amacı ve konusu gençler olan Yenişehir Gençlik Merkezi, 7 gün 24 saat hizmet vermekte ve bu tür faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star