Ana Sayfa Sağlık YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi tarafından, ”Bir damla kan binlerce can“ sloganı adı altında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2016 Cumartesi 05:19
YENİŞEHİR GENÇLİK MERKEZİNDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Yenişehir Gençlik Merkezi  sosyal sorumluluk kapsamında Türk Kızılay’ı işbirliğinde kan bağışçıları ile kana ihtiyaç duyanlar arasında gönüllülük köprüsünün kurulmasına destek vermek ve kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu konusunda farkındalık uyandırmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Hamit DERMAN yaptığı açıklamada “Kan ihtiyacının her geçen gün daha çok arttığı günümüzde yapılacak kan bağışlarının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Kan, yerine başka bir madde kullanılamayacak kadar değerli ve hayati bir maddedir. Bu nedenle kan stoklarının azalmaması ve kullanılan kanın yerine konulması için bağışların sürekli olması son derece önem arz etmektedir. Hiç beklemediğimiz bir anda kana ihtiyaç duyabiliriz, çünkü kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Türk Kızılay’ı milletimiz için, yine milletimizin desteğiyle çalışan ve uluslararası alanda da başarılı çalışmalara imza atan bir kurum o yüzden onlara yardımcı olmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu doğrultuda bizler de Yenişehir Gençlik Merkezi  olarak üye ve çalışanlarımızın katılımlarıyla Türk Kızılay’ı işbirliğinde .”Bir damla kan binlerce can“ sloganı ile kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. YGM olarak düzenlediğimiz bu kampanya ile gönüllü bağışçılar ile kana ihtiyaç duyanlar arasında gönül köprüsü oluşturmayı ve kan bağışının önemine dikkat çekmeyi amaçladık. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyasını  her yıl düzenleyeceğimizi ifade etmek istiyor, bir damla kanın bile hayat kurtardığı günümüzde kampanyamıza gösterdikleri duyarlılıktan ve kampanyamıza vermiş oldukları destekten dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık