Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri YEŞİL BİR URFA İÇİN

YEŞİL BİR URFA İÇİN

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2015 Cumartesi 03:35
YEŞİL BİR URFA İÇİN

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, TOKİ'de düzenlenen ağaç dikme törenine katılarak ağaç dikti.

 

Maşuk TOKİ bölgesinde yeşillendirme çalışmasını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 40 dekarlık alanda 5 bin çam fidanı dikti.

 

İl genelinde yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmasını Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüten Büyükşehir Belediyesi Maşuk TOKİ alanında 40 dekar üzerinde 5 bin çam fidanı dikti.

 

Ağaç dikme törenine katılan Başkan Güvenç, işçilerle sohbet edip 3 çam ağacını dikerek suladı.

 

İl genelinde ağaçlandırma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyleyen Başkan Güvenç, amaçlarını daha yeşil bir Şanlıurfa ortaya çıkarmak olduğunu ifade etti.

 

Şanlıurfa halkının daha yeşil bir Şanlıurfa'yı hak ettiğini vurgulayan Başkan Güvenç, şunları söyledi:

 

"Biz daha yaşil Şanlıurfa sloganı ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şanlıurfa'nın her alanında ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışması yürütüyoruz. Burada 15 bin dekar arazi üzerinde Orman Müdürlüğümüz 1.5 milyon fidan bunu yanında Büyükşehir belediyemizin diğer illerden satıl aldığı 152 bin'in üzerinde nitelikli fidanı toprakla buluşturuyoruz. Burada 40 dekarlık alanda 5 bin çam ağacı diktik. TOKİ konutları daha yaşanabilir olsun diye bu çalışmayı yürütüyoruz. Bu çalışmalarımız daha da devam edecek çünkü Şanlıurfalı daha yeşil alanı hak ediyor."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık