Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Sağlık Yeşilay mahkumlara seminer verdi

Yeşilay mahkumlara seminer verdi

Giriş Tarihi: 26 Mart 2015 Perşembe 07:51
Yeşilay mahkumlara seminer verdi

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi ile Akçakale Açık Cezaevi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen seminere yüze yakın mahkum katıldı.

Semineri Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik ile Yeşilay Üyesi  Uzman Eğitimci Mehmet Sarmış verdi.

Seminerde Çelik, mahkumlara zararlı alışkanlıklar konusunda irademizin iyi kullanımı ve arkadaşlarımızın iyi seçilmesi ve kararlılık konusunda umudumuzu yitirmememiz gerektiğini vurgulayıp, hayatımızın kalan kısmında çocuklarımız ve gençlerimiz için birlikte hareket edelim dedi.Yeşilay Şanlıurfa Şubesi'nin çalışmaları hakkında mahkumlara bilgi verdi.

Yeşilay Üyesi Uzman Eğitimci Mehmet Sarmış ise sigaranın zararları konusunda geniş bilgi verdi. Sigaradan kaynaklanan hastalıklar, sigaranın bize ve çevremize verdiği zararlar konusunda ayrıntılı bilgi vererek, dinen de kesin olarak haram sayan alimlerden örnekler verdi. Hayatımızın bize emanet olduğunu anne-babamızın, eş, çocuk ve kardeşlerimizin de haklarının bulunduğunu belirtti.

     

Seminer sonunda cezaevi eğitimcisi Barış Demir, mahkumlar arasından kura ile 15 kişinin seçilerek sinemaya götürüleceği sözünü verdi. Cezaevi Müdürü Hasan Yılmazer, çok faydalı geçen bu seminerden dolayı Çelik'e ve Sarmış'a teşekkür edip, plaket takdim etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık