Ana Sayfa Güncel Yeşildirek 8 yıldır kentsel dönüşüm için bekliyor !

Yeşildirek 8 yıldır kentsel dönüşüm için bekliyor !

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Yeşildirek, Eski Sanayi Bölgesi ve diğer alanlarda yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik açıklama yaptı. Çiftçi,”Milleti çok büyük bir beklenti içerisine sokmamamız gerekiyor. O bölge 8 yıldır bekliyor, inşallah bitireceğiz.”dedi.

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba 16:18
Yeşildirek 8 yıldır kentsel dönüşüm için bekliyor !

Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü’nün TOKİ ile işbirliği içerisinde hareket ettiğini söyleyen Çiftçi, şöyle konuştu:”Sanayi projesi çok önemli bu noktada. Geçen hafta sanayide yıkıma başladık. 2’nci etapta yıkım başlandı. Şu aşamada sanayiyi çok güzel bir şekilde yıkımını gerçekleştireceğiz.

 ‘TOKİ, YEŞİLDİREK’TE 60 BİN METREKARELİK BİR ALAN ELDE ETTİ’

Yıllardır maalesef toplum bir beklenti içerisine konulmuş; fakat adım atılmamıştır. Her şey zemine oturtulmadan serbest bırakılmıştır. Davalık olan yerlerimiz bulunuyor. Geçmişte karara bağlananlar var, bağlanmayanlar var. Hakkı zayi olanlar var. Tamamını masaya yatırmış durumdayız. Sanayiden sonra Yeşildirek’te de çalışmamız devam ediyor. Yeşildirekle ilgili karayollarının bir yeri bulunuyor. Son yaptığımız temaslar, projenin netleşmesine olanak sağladı. 19 bin metrekarelik bir yerimiz bulunuyor. Karayolları ile TOKİ arasında uzlaşma sağlandı. Biz de Yeşildirek’teki ve Sanayideki halkımızın rahat etmesi için 20 bin metrekarelik yerimizi çalışma için kullanacağız. 60 bin metrekarelik bir alan TOKİ elde ediyor.

‘YEŞİLDİREK, 8 YILDIR BEKLİYOR’

 Buradaki bölgenin dönüşmemesinin nedeni yoğun bir yapının olmasıdır. Gecekondularımız yoğun bir şekilde bulunuyor. Kentsel dönüşüm Şanlıurfa’da kolay değil. Yapı ve nüfus niteliği anlamında, hem de yaşam kültürü anlamında.  Geniş bir alan dönüştürdük, bundan sonra oluşacak. Çünkü boş bir alan elde ettik. Karayollarından 40 dönüm, Büyükşehir Belediyesinden 20 dönüm eklenmesi suretiyle burada kentsel dönüşüm gerçekleştirilebilecek. İmar çalışmaları yapıldı. Kentsel dönüşüm imar çalışmaları TOKİ ile Büyükşehir arasında birlikte yapılıyor. Kentsel dönüşümün adı güzeldir; ama bölge bölge çalışmamız gerekiyor. Milleti çok büyük bir beklenti içerisine sokmamamız gerekiyor. O bölge 8 yıldır bekliyor, inşallah bitireceğiz.” 

YORUMLAR
  • yorum2016-09-02 19:43:47A.Kaya_63

    Urfa büyük bir gecekondu şehrine döndü benden başka şikayetçi kimse yok galiba...Tarihi şehrimizde isim sıkıntısı yaşıyoruz 24 metre 35 metre geçen 36. hat otobusunu 36 metre sandım... Devteşti haliliye eyyubiye yakubiye sigorta bunlar ne biçim isim Urfanın tarihine yakışan isimlermi ...lavubali sokak ağzını semtlerimize isim olarak veriyoruz...

  • yorum2016-08-31 20:59:02vadandaş

    yenişehir sosyal evlerde bekliyor

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık