Ana Sayfa Urfa Haberleri Yetenek Sınavları Başladı

Yetenek Sınavları Başladı

Şanlıurfa Harran Üniversitesi tarafından özel yetenek sınavları başladı.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2013 Pazartesi 09:22
Yetenek Sınavları Başladı

Resim İş, Müzik, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü özel yetenek sınavları Üniversitenin Osmanbey yerleşkelerindeki salonlarında yapılmaya başlandı.

Bu yıl Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na 15 bayan,25 erkek olmak üzere toplam: 40, Müzik Öğretmenliği Bölümüne 40, Resim İş Öğretmeliği bölümüne 40 öğrencinin alınacağı özel yetenek sınavları, üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi açık stadyumda ve Fen-Edebiyat Fakültesi anfilerinde yapılıyor.

Bu yıl sınavlara katılacak öğrencilerin 2013-YGS puan türlerinden herhangi birinden en az 200 puan almaları istendi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, yaptığı açıklamada, bu yılki özel yetenek sınavlarından beden eğitimi bölümüne 126 bayan, 408 erkek olmak üzere 531 aday, Müzik Öğretmeliği Bölümü'ne 146, Resim İş Öğretmeliği Bölümü'ne 142 adayın müracaat ettiğini söyledi. Rektör Mutlu, sınavların tamamının kayıt altına alındığını, adayların tüm hesaplamaları ve yaptıkları dereceleri, aldıkları puanlar dijital ekranla adaylara anında gösterildiği vurguladı.

Prof. Dr. Mutlu ayrıca, sınavlar için alt yapının tamam olduğunu, hiçbir sorunun bulunmadığını, sınavlarda yaklaşık 80'den fazla kişinin görev aldığını sözlerine ekledi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık