Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Yetiş Ya İlah, Yetiş Ya Çelik

Yetiş Ya İlah, Yetiş Ya Çelik

GAP’ın Başkenti Şanlıurfa da 21.yüzyılın utancı yaşanıyor. Şanlıurfa Merkeze bağlı Dikmen Köyü'nün Senem Mağaralı Mezrasının köylüleri yağmur suyu içiyor.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2011 Cuma 07:32
Yetiş Ya İlah, Yetiş Ya Çelik
Şanlıurfa merkeze bağlı, 60 km uzaklıktaki Dikmen Köyü’ne bağlı 300 nüfuslu Senem Mağaraları Mezrası’na Dsi tarafından iki kuyu kazıldı. Ama kuyular bir türlü hayata geçmedi.


Suların bir türlü gelmemesine isyan eden köylüler, köy meydanına toplanarak, “Yıllardır susuzluktan bunaldıklarının belirten köylüler seçim öncesinde bir sürü vaat verilmesine rağmen hala suyumuz gelmedi” diyerek duruma tepkilerini dile getirdi.


Köy sakinlerinden İbrahim Kaçar, konuşmasında, Şanlıurfa Milletvekillerine seslendi. “Acaba kendileri olsa eşlerini bu sudan içire bilirler mi? Biz bu ülkenin vatandaşıyız, insan gibi yaşamak bizim de hakkımız” dedi. “Seçim zamanı oylarımızı almak için bir sürü vaatlerde bulundular, seçimden sonra ise bizleri unuttular. Bu zamanda susuz köy mü kaldı. Ama gelin görün ki bizler hala taşıma suyla ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışıyoruz. Halimiz perişan, çocuklarımız kuyulardan içtikleri sularla hasta oluyor. Sesimizi duyan yok mu?” diyerek sözlerini sürdürdü.


Köy meydanında toplanan köylüler durumlarına isyan ederek, “Sayın Bakanımız Faruk Çelik senden yardım bekliyoruz.” “Yetiş ya İlah, yetiş ya Çelik yağmur suyu içiyoruz” pankartları açtı.


Köylülerden 75 yaşındaki Hamit Kaçar hükümet yetkililerini göreve çağırdı. Kaçar, “Ben ihtiyarım gücüm yetmez, gücüm yetse Kenan Evren’e, Başbakan Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e kadar giderim” diyerek bir an önce köylerinin içme suyuna kavuşmasını istedi. Köylerinde içme suyunun yanı sıra camilerinin da olmadığını belirten Kaçar yetkililerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık