Ana Sayfa Urfa Haberleri YGM ‘ DEN KIRTASİYE YARDIMI

YGM ‘ DEN KIRTASİYE YARDIMI

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü’ ne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi YGS sınavlarının yapıldığı okullarda topladığı kalem, silgi, açacak vs. kırtasiye malzemelerini öğrencilere hediye etti.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2014 Perşembe 05:52
YGM ‘  DEN KIRTASİYE YARDIMI

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın,”Tek kullanımlık sanma, çöpe atmaya kalkma” projesi kapsamında Yenişehir Gençlik Merkezi  üyeleri  ve gönüllülerinin okullarda topladığı kalemleri  Şanlıurfa Merkez  Eyübiye ilçesinde bulunan  ve dezavantajlı öğrencilerin çoğunlukta olduğu  Eyübiye  İlköğretim  İlk okuluna  teslim etti.

“Kalem bizden, okumak sizden” parolasıyla yapılan etkinlik öğrencileri oldukça sevindirdi.

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ: “ YGS sınavı sonrasında üyelerimiz aracılığıyla topladığımız kalem açacak, silgi vs. kırtasiye malzemelerini yeniden öğrencilerimize kazandırmak maksadıyla böyle bir adım attık. Amacımız hem israfı önlemek, hem de geri dönüşüme katkı da bulunmaktı” dedi

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ertuğrul YILDIZ ise:”Küçükte olsa Eğitime bir katkı sunmak maksadıyla Yenişehir Gençlik Merkezi’ mizin yaptığı bu etkinlik   çok anlamlı. Çocukların yüzlerindeki  tebessüm ayrıca sevindirici. Bu tür etkinliklerimiz devam  edecek” Diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık