Ana Sayfa Urfa Haberleri YGM ' Lİ GENÇLERDEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

YGM ' Lİ GENÇLERDEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi çevre temizliği yaptı.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2014 Cuma 11:24
YGM ' Lİ GENÇLERDEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Ülkemizde ve dünyada çevre korumacılığının yaygınlaştırılması, çevresel kalitenin iyileştirilmesi ve aktif katılımın sağlanmasını hedefleyen ulusal ve küresel bilinçlendirme günü olarak kabul  edilen 5 Haziran Dünya Çevre Gününde YGM’ li gençler çevreye mesaj verdi.

Haliliyede bulunan Fatih Sultan Mehmet parkına giden gençler burada çevre temizliği yaptı.

Yenişehir Gençlik merkezi Müdürü Abdullah CANBEYLİ:”Amacımız önce gençlere sonrada halkımıza temiz çevrenin, dolayısıyla  hijyenin  önemini  anlatmaktı.Bu vesile ile böyle bir etkinlik düzenledik.Yaşadığımız çevreyi temiz tutmanın önemini vurgulamaya çalıştık.” Dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ertuğrul YILDIZ  ise :”Günlük hayatımızda çokça karşılaştığımız sorunlardan biride çevre sorunlarından biridir. Yenişehir Gençlik Merkezi gönüllü üyeleriyle birlikte çevreye karşı duyarlılığını göstermek adına, Yenişehir mahallesinde bulunan aile parklarını ve çocuk parklarını temizleyerek” 5 Haziran Dünya Çevre Gün”ne dikkat çeti.” Diye belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star