Ana Sayfa Urfa Haberleri YGM ‘DEN KAN BAĞIŞI

YGM ‘DEN KAN BAĞIŞI

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi ” bir damla kan binlerce can“ sloganı adı altında etkinliklerinin ve sosyal sorumluluk projelerinin birine daha yerine getirdi.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 18:13
YGM ‘DEN KAN BAĞIŞI

Gençlik merkezi gönüllü üyeleri çalışanları ve çevre halkın katılımıyla gerçekleştirdiği  projede .Kan bağışının önemini ve insan vücuduna olan yararları hakkında genel olarak bilgi alındıktan sonra .18 ve 65 yaş arası olan sağlıklı bulaşıcı hastalığı veya riski olmayan 50  kğ . üzerinde  olan sağlıklı bireylerden kan bağışı yapıldı.

Toplumda “gönüllü ve bilinçli “ kan bağışçılarının oluşturulmasının amaçlandığı projeye ilişkin gençlik merkezi müdürü Abdullah Canbeyli : “Gençlere yönelik bu programda onlara kendi yaşamlarında kullanabilecekleri bilgiler, toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması ve kan bağışçısı  kazanım konularında  bilgilendirmek üzere yaptığımız bu etkinliğin  amacı  bir mesaj vermekti.” Dedi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü V.Abuzer Çiftçi ise:”Kan bağışı yaşam için yapılan en güzel hediyedir. Buradan yola çıkarak gençlerimize bu bilinci aşılamak  üzere yaptığımız bu etkinliğe halkımızın duyarlılık göstermesi ayrıca bizleri sevindirdi.” Diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık