Ana Sayfa Urfa Haberleri YGM’DEN SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERİ

YGM’DEN SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERİ

Yenişehir Gençlik Merkezi sağlıklı yaşam konusunda üye ve gönüllülerini bilgilendirme semineri düzenlendi.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2014 Salı 12:41
YGM’DEN SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERİ

Daha önce de obezite konusu ile ilgili seminer düzenleyen  Yenişehir Gençlik Merkezi bu kez de Diyetisyen Ayşenur ÖZGELİŞ  öncülüğünde  sağlıklı yaşam hakkında verdiği çarpıcı bilgilerle YGM üyelerini bilgilendirdi.  Yaşam kalitesini arttırma hususunda neler yapılabileceğini, stres altında bulunan aile ve çocuklarına yönelik önümüzdeki sınav döneminde nasıl beslenmeleri gerektiği konusunda bilgi verdi.

Günümüzde yaşam kalitesini arttırarak yaşamak, uzun yaşamak kadar önemli bir konu haline gelmiştir. Sağlıklı yaşlanmak ve yaşa bağlı oluşabilecek sağlık risklerini çeşitli yöntemlerle en aza indirebilmek için temel etkenler beslenme ve fiziksel aktivitelerin son derece önemli olduğu vurgulanan seminere gençler yoğun ilgi gösterdi.

Yenişehir Gençlik Merkezi Abdullah CANBEYLİ : ”Sağlıksız beslenme gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ciddi sorunları arasında yer almaktadır. Alanında uzman Diyetisyen  aracılığıyla  sağlıklı yaşam   ile ilgili üyelerimize gerekli bilgi vererek anlamlı bir seminere imza attık. Sağlıklı bir yaşam konusunda neler yapılması gerektiği ve nasıl bir yaşam tarzı benimsenmesi gerektiği hakkında üyelerimiz bilgi sahibi oldu. ”dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ertuğrul YILDIZ da: Sağlıklı olmanın ilk koşulu bilinçli ve dengeli beslenmedir. Beslenme hiçbir zaman sadece karın doyurmak değildir. Toplumun sağlığı için bazı temel beslenme ilkelerinin genelleştirilmesi ve geliştirilmesi gerekir. Yenişehir Gençlik Merkezi güncel bir konuya değinmiş, gençlerimizi bu konuda aydınlatması  güzel bir olay.” Diye konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star