Ana Sayfa Urfa Haberleri YGM'Lİ KIZLAR HALI DOKUMA ATÖLYESİNDE

YGM'Lİ KIZLAR HALI DOKUMA ATÖLYESİNDE

Şanlıurfa yenişehir gençlik merkezi üyeleri karaköprü belediyesine ait halı dokuma atölyesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2014 Çarşamba 05:46
YGM'Lİ KIZLAR HALI DOKUMA ATÖLYESİNDE

YGM üyelerini halı dokuma atölyesine götürerek, burada çalışan bayanlarla buluşturdu. KARAKÖPRܒ de bulunan ve Belediyeye ait olan  halı dokuma atölyesinde dokunan halılar incelendi ve YGM üyesi kızlar da halı dokudu.

Şanlıurfa da  kurulan bu atölye kadınların ürettikleri ve yöresel  özellikler taşıyan el ürünlerinin tanıtılması ve değerlendirilmesine katkıda bulunmakta ayrıca kadınlarımızın el ürünlerinin gelire dönüşmesini sağlamak ve onları  toplumda üretken bireyler  haline getirmesine yarar sağlamaktadır.

Şanlıurfa da açılan kilim ve halı dokuma atölyelerinde üç bin civarında  kadına okuma-yazma ve kadın sağlığı konusunda eğitim verilmiş, kadınlarımızın meslek sahibi olmaları sağlanmıştır.YGM’li genç kızlar halı dokuma atölyesini ziyaret edip  kadınların çalışma koşullarını  görerek onlarla sohbet etti, düşüncelerini paylaştı.

YGM’li gençlerin bu ziyareti kadın bireyleri son derece mutlu etti ve keyif verici sohbet ortamının oluşmasına olanak sağladı.

Yenişehir Gençlik Merkezi Abdullah CANBEYLİ “ Kadın fertlerimiz için  mesleki anlamda katkı sağlayan ,ekonomi anlamında  da bireylerimize yararlı olan bu atölyenin genç üyelerimiz tarafından da görülmesini istedik bu çalışma ortamını yerinde inceleme fırsatı sağladık. Bu ziyaretten gençler memnun bir şekilde ayrıldılar.” Dedi.

Şanlıurfa Gençlik  Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ertuğrul YILDIZ  ise“ Gençlik Merkezimizin, gençlerimizi hayat anlamında kadınların çalıştığı halı dokuma atölyesini gezdirmeleri gayet güzel bir olay. Kadın bireylerimizin kendine olan  güveni ve ekonomi bağımsızlığın elde edilmesinde, ayrıca kültürel dokularımızın işlenmesi ve tanıtılması anlamında bu tarz işletmelerin devamlılığının olması gerekir diye düşünüyorum”dedi .

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık