Ana Sayfa Urfa Haberleri YGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

YGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

2012 YGS sonuçları açıklandı. Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayın...

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2012 Cuma 03:29
YGS SONUÇLARI AÇIKLANDI
1 Nisan 2012'de yapılan YGS sınavının sonuçları bugün saat 06.00 itibarıyla açıklandı.

''Sınava katılan 1 milyon 837 bin 737 adayın sınav sonucunu öğrenme taleplerini zamana yaymak amacıyla sonuçların açıklanması için saat 06.00tercih edilmiştir'' ifadelerine yer verilen açıklamada, adayların sınav sonuçlarını http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''2012-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sınava giren adayların soru kitapçıkları ile cevap kağıtları bugün saat 16.00'dan itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü,ösym'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.Ayrıca; sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ösym sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.''

Açıklamada, 2012 LYS başvurularının 24–30 Nisan tarihlerinde yapılacağı da belirtildi.

YGS BİRİNCİSİ KONYA VE OSMANİYE'DEN 

YGS'de tam puan alan iki kişi Konya ve Osmaniye'den.

Sınavın birincileri Osmaniye'den Sümeyye Nur Satin ve tam puan alan bir diğer isim ise Konya'dan Abdullah Coşkun oldu. YGS sonuçları 06:00'dan itibaren www.ösym.gov.tr adresinden açıklanmaya başlandı.

ösym sonuçları zamana yayarak açıklarken soru ve cevaplara erişim saat 16.00'dan itibaren mümkün olacak. Sınav sonuçları kadar merak edilen bir diğer konu ise YGS şampiyonlarıydı. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık