Ana Sayfa Eğitim YGS'de bir skandal daha!

YGS'de bir skandal daha!

Eğitim-İş Genel Başkan Vekili Levent Akça, ''ÖSYM'nin sınava özürlü sınıfında giren öğrencilerin puanını yanlış hesapladığını'' iddia etti.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2011 Cuma 19:15
YGS'de bir skandal daha!
Akça, yaptığı yazılı açıklamada, YGS soruşturması tamamlanmamışken, ÖSYM'nin sınav sonuçlarını açıkladığını belirtti.


ÖSYM'nin sınava özürlü sınıfında giren öğrencilerin puanını yanlış hesapladığını savunan Akça, ''YGS'de 126 puanı olan öğrencinin bir günde puanı 360 puan yükselerek 485'e çıktı. Dolayısıyla barajın altında kalan çok sayıda öğrencinin barajı geçmesi ve tüm sıralamaların yeniden yapılması zorunluluğu gündeme düştü'' ifadesini kullandı.


ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in istifa etmesi gerektiğini ileri süren Akça, açıklamasında şunları kaydetti:
''Atatürk, Cumhuriyet'in fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakter ve kişilik sahibi koruyucular gereksindiğini söylerken; bu yüce ideale, belli kesimlerin istismar politikalarının kendine taraftar toplama ve yetiştirme gayretinin gölge düşürmek isteyeceğini öngörmüş, Türk gençliğini içerden ve dışarıdan gelecek tehditlere karşı uyarmıştır.


Türk gençliği amacına, Atatürk'ün bıraktığı yüksek ideale durmadan, yorulmadan yürüyecektir. Bugün geleceklerini kurmak için girdikleri bir sınavda birilerinin koltuk sevdası yüzünden kaygı ve üzüntü yaşayan gençlerimiz için bu idealin önündeki en büyük engel olan ÖSYM Başkanı Ali Demir ve ekibi, şifrelerini ve mektuplarını alıp, koltuklarından kalkıp gitmelidirler.''
(Sabah)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star