Ana Sayfa Kültür/Sanat Yılmaz Güney Film Festivali Başlıyor

Yılmaz Güney Film Festivali Başlıyor

Batman Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel, 13-18 Aralık günlerinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film festivali programını açıklandı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2011 Pazartesi 16:28
Yılmaz Güney Film Festivali Başlıyor
Batman Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel, 13-18 Aralık günlerinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film festivali programını açıklandı. Belediye Meclis odasında düzenlenen basın toplantısına Belediye Başkanvekili Dicle Tekik ve Belediye Yardımcısı Mustafa Tuğyıldız da katıldı.

40 kısa metrajlı film, 22 belgesel film, 7 film öyküsü arasından ön elemeyi geçen 10 belgesel film ile 15 kısa filmin gösterileceği film festivali yarın yapılacak kokteyl, müzik dinletisi ve "İz" adlı uzun metrajlı filmin gösterimi ile start alacak.

Programda ayrıca sınır ötesindeki filmler, Kürt sineması ve estetik sorunları, öteki sinema, Türk sinemasında kadın temsiliyeti konularının da yer aldığı 7 panel ve söyleşi bulunuyor.

Yarışmaya katılmayı hak kazanan filmler dışında tematik filmlerden oluşan 13 seçki ve Yılmaz Güney'e ait 2 film gösterimi de yapılacak. Kapanışta Yüksel Aksu'nun Entel Köy Efe Köye Karşı adlı filminin gösterimi ve film ekibi ile söyleşi de var.

Batman Belediye Başkan Yardımcısı Akel, film festivaline bu yıl gazeteci, yazar, film eleştirmenleri, yönetmenler, juri üyeleri, kamoyunun yakından bildiği sinema oyuncuları, akademisyenler dahil olmak üzere 70'i aşkın davetlinin de katılacağını belirtti.

Akel, "Film yarışmamıza başvuran eserler arasından juri tarafın ödüle layık görülenlere verilecek ödül ile programımız son bulacak" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık