Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri YİNE ŞANLIURFA, YİNE MAGANDA KURŞUNU: 1 AĞIR YARALI

YİNE ŞANLIURFA, YİNE MAGANDA KURŞUNU: 1 AĞIR YARALI

Şanlıurfa'da bir köy düğününde silahla havaya ateş eden bir kişi 19 yaşındaki genci ağır yaraladı.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2012 Pazar 18:11
YİNE ŞANLIURFA, YİNE MAGANDA KURŞUNU: 1 AĞIR YARALI
Şanlıurfa'ya bağlı Yaylacık Köyü'nde yapılan düğünde bir şahsın düğün dolayısı ile elindeki tüfekle havaya açması sonucu Mücahit Avcı (19) yaşındaki vatandaşın gözünden ağır yaralanmasına neden oldu.
Olay bu gün öğlen saat 13 sıralarında Şanlıurfa'ya bağlı Yaylacık Köyü'nde meyda geldi. Ailesi ile birlikte Şanlıurfa'dan köy düğününe katılmak üzere giden 19 yaşındaki Mücahit Avcı düğünde bir magandanın havaya ateş etmek için doğrulttuğu tüfeğinden çıkan saçmaların hedefi oldu.
Magandanın tüfeğinden çıkan saçma Mücahit Avcı' gözünden ağır yaraladı. Gözünden sağ gözünden 3 saçma mermisi ile yaralanan   Mücahit Avcı'ya düğünde bulunan ailesi tarafından ilk müdahale yapıldı. Ailesinin imkanarı ile acil olarak Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesine getirilen Mücahit Avcı burada yapılan müdahalenin ardından, imkanlarının yeterli olmadığı gereçeksi ile Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi'ne getirilen yaralı Mücahit Avcı'ya burada yapılan müdahalede bu hasteninde imkanlarının yeterli olmadığı gerekçesi ile Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne havale edildi.
Ailesi tarafından kendi imkanları ile alınan yaralı  Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne götürüldü. Buarada yapılan ilk müdahale sonrasında gözünden ağır yaralanan  Mücahit Avcı ameliyata alındı.  Ameliyata alınan Mücahit Avcı'nın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Mücahit Avcı'nın babası Mehmet Avcı'ya ulaşan Urfa Haber'den  Ahin Güneş'e konşan Mehmet Avcı "Oğlum annesi ve kerdeşleri ile bir yakınımızın düğünü için Şanlıurfa merkeze bağlı Yaylacık köyüne gitti. Burada tüm ikazlara rağmen bir takım kimseler düğün kutlaması için silahla havaya ateş etti. Kimin ateş ettiğini bilmiyoruz.. Orda havaya ateş edenlerden birinin tüfeğinden çıkan saçmalardan üçü 19 yaşındaki oğlum Mücahit'in sağ gözüne gelmiş. Oğlum gözünden ağır yaralandı. Ardından alıp  Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesine getirdik. Burada ilk müdahaleden sonra imkanlarının yetmediği için bizi  Harran Üniversitesi Hastanesi'ne sevk ettiler. Onlarında imkanları yetmedi. Ardından bizi  Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk ettiler. Çıkıp Gaziantep'e geldik. Oğlum şuan ameliyatta ve durumu ağır. Bu da yetmezmiş gibi olayın olduğu bölgeye gelen jandarma komutanı bizim derdimiz bize yetmezmiş gibi olay yerinde araştırma yapacağına ordakileri sorgulayacağına ha bire bize telefon açıyor "kim" diye soruyor. Bende karakol komutanına soruyorum. Köyün yanıbaşına sayılan karakolunuzdan bu konuda yazı ile izin alldılar mı. Almadılarsa silah seslerini duymadınız mı. Gidip düğünde silah atamak yasak demediniz mi?.  Ben oğlumun derdindeyim. karakol komutanı başka dertte. Kim ateşledi. Nasıl ateşledi bilmiyoruz. Oğlum gözünden ağır yaralandı. Allah rızası için herkesten dua bekliyoruz" dedi.
Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da yaşanan silahlı bir kavga esnasında halk otobüsünde annesinin kucağında başından vurularak hayatını kaybden 10 yaşındaki Yusuf Kerem Demirel'in olayının şoku daha geçmemişken ikinci bu tür vakanın yaşanması Şanlıurfa'da tepki ile karşılandı.
Urfa Haber olarak Şanlıurfa'da huzurun yer bulması için yetkilileri bu tür olayları önceden alıncak önlemlerle son buldurmalarını diliyor, göreve çağırıyoruz..


NOT: Urfa Haber Özel haberdir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal işlem yapılır.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık