Ana Sayfa Urfa Haberleri YOL AÇMA VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

YOL AÇMA VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, trafik akışını hızlandırmak için yeni yollar açarken, deforme olmuş kırsal yollarda da bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2015 Cuma 18:42
YOL AÇMA VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, trafik akışını hızlandırmak için yeni yollar açarken, deforme olmuş kırsal yollarda da bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Şanlıurfa-Mardin Karayolu 2. Km’sinde Jandarma Alay Komutanlığı karşısında 25 metre genişliğinde yeni yol açma çalışmalarına başlarken, diğer yandan da Mardin-Diyarbakır Çevreyolu’na alternatif olacak 50 metre’lik yolu da Cumhuriyet Parkı yanında açmak için çalışmalara başladı.

İş makinelerinin aralıksız olarak mesai yaptığı bölgede açılacak olan yollar sayesinde yaşanan trafik sıkışıklığına çözüm üretmeyi planlayan Büyükşehir Belediyesi’nin ayrıca Şanlıurfa Müzesi önündeki yolu duble yola dönüştürme çalışması sürüyor.

Ayrıca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Eyyübiye İlçesi’nde Oğulbey-Perşembe-Yeniköy-Kısas Mahallelerini Şanlıurfa-Mardin Karayoluna bağlayan 8,5 Km’lik kırsal yolda, genişletme çalışması yaparak yolun alt yapısını güçlendiriyor.

Öte yandan Eyyübiye İlçesi’ne bağlı Derinkuyu Mahallesinde, Karaali Kaplıcaları güzergahında 3,5 km’lik yolda da bakım ve onarım çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, adeta köstebek yuvasına dönen yolu stabilize malzeme ile kullanılır hale getiriyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler ayrıca Viranşehir’de Türkeli- Çiğdem Mahallelerini birbirine bağlayan 6 kilometrelik yolda stabilize çalışmasına devam ediyor.

Kısalın yanı sıra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İpek yolu güzergâhında Balıklıgöl Devlet Hastanesi kavşağında yolda meydana gelen çökmeyi ortadan kaldırmak için bakım ve onarım çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler, çökmenin meydana geldiği yolu trafiğe kapatarak, kazı çalışması başlattı. Yapılan kazı çalışmasında çökmenin oluştuğu yerdeki asfalt ve eski malzeme kamyonlarla tahliye edilirken mevcut yere daha dayanıklı malzeme konuldu.

Trafik akışının servis yolundan sağlandığı mevkide çalışmalarına ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi malzemesi serilerek sertleştirilen yerin asfaltını yaparak yolu tekrar trafiğe açtı.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-04-26 22:54:00urfalı zaza

    güzlerim yaşardı. belediye yol mu yapıyor? altındağda belediye otübüsleri stabilize yolda servis yapıyor. zirve koparatifi 78 nolu hat. şehir içinde olan bir bölge. yok 17mt senin 12 mt benim celaletin bey valiliğe benzemez belediyecilik bire bir koşturman lazım. olan akp nin oylarına oluyor. başkada bişi değil yaptığınız.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star