Ana Sayfa Urfa Haberleri YOL ORTASINDA ELEKTRİK DİREĞİ ŞAŞIRTIYOR

YOL ORTASINDA ELEKTRİK DİREĞİ ŞAŞIRTIYOR

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, elektrik direğinin dikili bulunduğu alanda yol çalışması yapılınca, direk yolun tam ortasında kaldı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2014 Perşembe 08:02
YOL ORTASINDA ELEKTRİK DİREĞİ ŞAŞIRTIYOR

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi Kale Mahallesi Gönüllü Sokak'ta bulunan beton elektrik direği, bölgede yapılan yol çalışmasının ardından yolun tam ortasında kaldı. Yoldan geçen sürücülerin ilgiyle direği izlediğini belirten mahalleli ise, belediye yetkililerine seslenerek, direğin kaldırılmasını istedi. Yol ortasındaki direği görenlerin direğin mi yoksa yolun mu sonradan yapıldığını merak ettiğini belirten mahalleli, "Bazı sürücüler dikkatlice direğe bakıyor. Bu direk mi sonradan kurulmuş, yoksa yol mu sonradan yapılmış diye bize soruyorlar. Biz de durumu anlatıyoruz. Belki çok büyük bir mesele olarak görülmeyebilir ama burası üç ayrı yolun birleştiği bir noktada. Zaten elektrik direğinin yolun ortasında olması normal bir durum değil. Sürücüler için ise büyük tehdit oluşturuyor" diye konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Sinan Burun ise, bölgenin imara açıldığı için direğin ortada kaldığını, ilgili elektrik kurumu yetkililerine direğin kaldırılması için müracaat ettiklerini kaydetti. Sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını belirten Burun, "İlgili elektrik kurumuna durumu önce anlattık, direğin kaldırılmasını istedik. Sonra dilekçe ile müracaat ettik. Bir hafta içerisinde direğin yolun kenarına alınacağı söylendi" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık