Ana Sayfa Urfa Haberleri YOLUMUZ KARDEŞLİK YOLUDUR

YOLUMUZ KARDEŞLİK YOLUDUR

Çözüm süreci, çözüme doğru yol aldıkça Ülke olarak tarihten devraldığımız sorunları çözme iradesinin belirginleştiği dönemde, çözüm sürecini akamete uğratacak ‘provakatif’ niteliği belirgin olan hadiselerin arka arkaya vuku bulması manidardır.

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2014 Çarşamba 16:21
YOLUMUZ KARDEŞLİK YOLUDUR

Çözüm sürecinin derinleşmesini sağlayacak adımların atıldığı döneme denk gelen hadiseler, barışa kardeşliğe duyduğumuz ihtiyacın önemini bir kez daha göstermiştir. Bir yandan çözüm sürecini hayata geçirmek amacı ile Diyarbakır’da Çözüm çalıştayı düzenlenirken, aynı tarihe denk gelecek şekilde Diyarbakır Lice merkezli gelişen olayların toplumu kutuplaştıracak ve çözümü sakatlayacak mecralara çekilmesi,  ülke olarak barıştan, kardeşlikten uzaklaşmaya neden olacaktır. Çözüm sürecinin akamete uğraması için birçok koldan çalışan bilumum kesimlere fırsat vermeme adına gelişen olaylara sağduyu ile yaklaşmak, barışa emek veren bütün kesimlere büyük sorumluluk yüklemektedir.

 

Son hadiseler bir daha göstermiştir ki; Önümüzde duran; ekmeğimizin, özgürlüğümüzün, hayatlarımızın artması veya bunların tümden bertaraf olması meselesidir. En önemlisi de vereceğimiz karar yaşamı ve ya ölümü tercih etme meselesi olacaktır. Bu kadar ehemmiyet arz eden bir meselede, savaştan yana olan lobilerin söylemlerinin gündemi esir almasına müsaade edilmemelidir.

Yıllarca bu ülkede savaştan yana olmayan, ama savaş şartlarının çeşitli saiklerle dayatıldığı gariban Anadolu insanının kanı üzerinden siyaset yapmanın, siyasal stratejiler geliştirmenin ve kan üzerinden geleceğimizi ipotek etmenin adımları ile karşı karşıyayız. Hangi kesimden gelirse gelsin geleceğimizi rehin alacak girişimleri afişe etmenin zamanıdır. Savaştan yana olanlara, hayatlarımızın ucuz olmadığını haykırmanın tam da zamanıdır. Biz memur sen Şanlıurfa il temsilciliği olarak  nasıl ki, Danıştay saldırılarına, e –muhtıralara, andıçlara, prim vermedik ve 19 aydır barışa sahip çıkarak, geleceğimize sahip çıktık. şu anda yapmamız gereken de aynı tavrı göstermektir.

Diyarbakırda ki anaların tavrı,çözüm sürecinin ve çözüm iradesinin garantörüdür. Diyarbakırlı analar büyük türkiyenin,özgür Türkiyenin,sivil Türkiyenin müjdecisidir.

 

Toplumun müşterek sembollerini siyasi amaçlarla kullanarak Çatışma dilini dolaşıma sokan kesimlere fırsat vermemek gerekir. Çatışma dilinin hâkim olması demek andıçlara, darbelere, eylem planlarına, yol vermemiz demektir. Savaştan yana olanların nefeslenmelerinin zorlaştığı bir dönemde , savaş canavarına insani hasletlerimizle, akılla, izanla mukabele etmemiz gerekir.

Zaman, barışa ve kardeşliğe sarılmanın zamanıdır. Ayrışmanın ve kutuplaşmanın zamanı değildir. Çözümü millet istiyor. Millet tek yolun çözümden geçtiğine inanıyor.

 

İbrahim COŞKUN

MEMUR-SEN İL BAŞKANI

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star