Ana Sayfa Urfa Haberleri YÖRESEL YEMEKLER VE KUŞLAR AYNI SERGİDE

YÖRESEL YEMEKLER VE KUŞLAR AYNI SERGİDE

Harran Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü son sınıf öğrencileri Osman Batır ve Şirin Sırma, Şanlıurfa Piazza Alışveriş Merkezi’nde Şanlıurfa yöresine özgü kuş, yiyecek ve içecek türlerini tanıtan fotoğraf sergisi açtı.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2014 Salı 12:00
YÖRESEL YEMEKLER VE KUŞLAR AYNI SERGİDE

Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim İş Eğitim Anabilim Dalı Resim İş Öğretmenliği Lisans Programı kapsamında hazırlanan serginin açılış törenine Şanlıurfa Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Eyyübiye İlçe Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, öğretim üyeleri, öğrenciler ve alışveriş merkezi yöneticileri katıldı.

Hepsi Birbirinden Güzel


Açılışta bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mutlu,  üniversitede sınırlı sayıda kuş beslediklerini belirterek, “Bu bölgenin, özellikle güvercinler olmak üzere kuşlara özel ilgisi vardır. Öğrencilerimiz Şanlıurfa’nın bu güzelliklerini resmettikleri gibi türü azalan ve kaybolmaya yüz tutmuş kuşları bile bulmuşlar. Hocalarını ve öğrencilerimizi kutlarım. Hepsi de birbirinden güzel” dedi.

Geleceğe Işık Tuttular


Harran Üniversitesi Grafik Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi Haldun Özbudun ise, “Geleceğin görsel sanatlar öğretmenlerini yetiştirecek programımız kapsamında Şanlıurfa’nın turizm değerleri ile ilgili sanatsal çalışmalar yapıyoruz. Buradaki çalışmalar bunun gzel bir örneği. Gelecekte daha büyük çalışmalara imza atmalarını diliyorum” dedi. Özbudun, öğrencileri Osman Batır ve Şirin Sırma’yı da kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Bölgeye Özgü 21 Kuş Türü Sergilendi


Grafik Tasarım Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Osman Batır, bölgeye özgü yaklaşık 60 kuş türünden 21’ini sergiye taşıyabildiğini kaydetti. Şanlıurfa yöresine ait Borani yemeğinin artık kentin yemek kültüründe önemli bir yer tuttuğunu belirten Şirin Sırma ise, “Önce konumuzu belirledik sonra çekimleri gerçekleştirdik. Tasarım aşamasından sonra da baskı haline getirdik. Şanlıurfa yemeklerinden 20 çeşidini sergime taşıyabildim. Yemeklerin hepsi de çok güzel, ama en çok bilinen çeşitleri almaya çalıştım” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star