Ana Sayfa Siyaset YSK, HADLE UĞUR'U LİSTEDEN ÇIKARDI

YSK, HADLE UĞUR'U LİSTEDEN ÇIKARDI

YSK yapmış olduğu incelemede HDP Şanlıurfa milletvekili adayı Hadle Uğur’un evraklarında eksiklik olduğundan bu kişinin seçime giremeyeceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2015 Pazartesi 15:03
YSK, HADLE UĞUR'U LİSTEDEN ÇIKARDI

YSK yapmış olduğu incelemede HDP Şanlıurfa milletvekili adayı Hadle Uğur’un evraklarında eksiklik olduğundan bu kişinin seçime giremeyeceğini belirtti. Hadle Uğur’un yerine 9. Sıraya Hacire Aksoy belirlendi.

HDP’nin 12 kişilik milletvekili sıralamasında 9. Sırada yer alan Hadle Uğur, YSK’dan yapılan açıklama ile listeden çıkarıldı.

Yüksek seçim kurulu 7 nisan’da teslim edilen listede yer alan Hadle Uğur’un evraklarında eksiklik bulunmasından ötürü Uğur’un seçime giremeyeceğine kara verdi.

6 çocuk annesi Hadle Uğur’un yerine 9. Sırada Hacire Aksoy aday olarak gösterildi.

Öte yandan Şanlıuraf HDP il başkanlığı yapılan bu hatadan ötürü Başta HDP genel merkez olmak üzere YSk’yı protesto etme kararı aldı.

İl eş başkanı Rıdvan Yavuz, böylesine bir hata karşısında durumu protesto edeceklerini belirterek, Hadle Uğur’un seçim çalışmalarına milletvekili adayıymış gibi katılacağını ve daha öncen hazırlanan seçim programına göre hareket edileceğini söyledi.

YORUMLAR
  • yorum2015-04-28 13:43:39S.S.

    Bence 2. sıradaki Dilek Öcalanı da listeden çıkartırsanız çıkarttığınız gün oy oranınız hiç bir çalışma yapmadan %45 artar.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star