Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri YUKARIDAN BASTIRIYORLAR, SEN İBDA-C ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ OLDUĞUNU MECBUREN KABUL EDECEKSİN!

YUKARIDAN BASTIRIYORLAR, SEN İBDA-C ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ OLDUĞUNU MECBUREN KABUL EDECEKSİN!

28 şubatın halen izleri devam ediyor diyen sosyal medyanın muhafazakar gençleri Salih Mirzabeyoğlu'nun yeniden yargılanmasını istiyorlar

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2012 Çarşamba 13:40
YUKARIDAN BASTIRIYORLAR, SEN İBDA-C ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ OLDUĞUNU MECBUREN KABUL EDECEKSİN!
Bu nedenle sosyal medyada 1.Ağustos.2012 tarihinde saat 12.00 itibarı ile mirzabeyogluyenidenyargilansin tagını Twitterde zirveye çıkararak seslerini duyurmak istiyorlar. Bu nedenle sosyal medyada 1.Ağustos.2012 tarihinde saat 12.00 itibarı ile mirzabeyogluyenidenyargilansin tagını Twitterde zirveye çıkararak seslerini duyurmak istiyorlar.
Bir sebebi olmadığı hâlde, kulaklarınızda sürekli çınlama oluyor mu? Kafanızda tansiyon yüksekliğine benzeyen bir şişkinlik ve saç derinizde yanma hissi? Cinsel organınızda titremeler ve sebepsiz ereksiyon veya orgazm? Kol, bacak ve parmaklarda ani kramplar ve sık sık kas atmasına benzer titremeler? Yok mu? Yoktur sanırım. Çünkü siz 3 metre karelik bir hücrede değilsiniz. Yoktur sanırım. Çünkü siz 3 metre karelik bir hücrede telegram işkencesi görmüyorsunuz. Yoktur sanırım. Çünkü siz,3 metre karelik bir hücrede;2 tabanca,3av tüfeği,164mermi,1dürbün,1kamera,1ericsson marka cep telefonu,14cumhuriyet altını,1daktilo, 1 adet 100×50 cm ebadında mavi zemin üzerine üç hilal ve bir yıldızdan oluşturulmuş İBDA/C adlı örgütün simgesi olan bayrak
1 adet 75×50 cm ebadında tevhid bayrağı nedeniyle devleti yıkıp yerine şeriat esasına dayalı bir devlet kurmak suçlamasıyla, "YUKARIDAN BASTIRIYORLAR, SEN İBDA-C ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ OLDUĞUNU MECBUREN KABUL EDECEKSİN! Denilerek,14 yıldır baskı ve işkence görmüyorsunuz.
Yukarıdaki malzemeler iddianameden alınmıştır. Ve bunlar bir devleti nasıl yıkıp, nasıl yeni bir devlet kuracaktı anlaşılır gibi değil… Artık zamanı gelmedi mi Mirzabeyoğlu’nu bu yaşında serbest bırakmanın? Aslında işin detaylarına girerek anlattıkça bir insanlık dramına daha fazla şahit oluyorsunuz. Sözü uzatmanın anlamı yok, hapsi uzatmanın da

61 yaşında bir insanı fikrinden dolayı içerde tutmak bir ülkeye yakışmaz. Hele o ülke on yıla yakın bir zamandır demokrasiye bu kadar heveslenmiş ve insanlarını heveslendirmişse hiç yakışmaz.
Yıllardır cezaevinde tek kişilik hücrede hayatını çile ile dolduran bir kültür ve fikir adamının idamla hükümlü kılınması da işin cabası. Hiçbir eyleme katılmadığı, bir örümceği bile öldürdüğü tespit edilmemiş bir insanın artık 61 yaşından sonra hürriyetine kavuşması en doğal hakkıdır.

bir dönemin seçilmiş hükümetini al aşağı edebilmek için düzenlenmiş kumpaslarla gerçekleştirilmiş, ve bin yıl süreceği söylenmiş 28 şubat post modern darbesi, bugün darbeyi gerçekleştirenler yargı önüne çıkarılmış olsa da, Salih İzzet Erdiş’in, ortada istihbarat notlarından başka delil olmadan,1998 yılından beri 3metre karelik bir hücrede, üstelik telegram yönteminin bile uygulandığı meclis görüşmelerine konu olmuş işkencelerle sırf fikirlerinden dolayı tecrit edilmesini ne devlet vatandaş ilişkisi bağlamında, ne hukuk devleti kapsamında, nede adaletin kaynağı olan vicdanla kabullenemiyoruz. Darbe dönemi hukukunun ve hukukçularının yargılayıp suçlu ilan ettiği Salih İzzet Erdiş, normalleşen Türkiye’nin normalleşen yargısı tarafından yeniden yargılanmadan, ne darbelerle hesaplaşmanın gerçek anlamda yapıldığına, nede bin yıl sürecek denilerek darbeciler tarafından istikamet çizilen, vatandaş devlet ilişkilerinin normalleşeceğine inanmıyoruz. 28 Şubat dönemdeki siyasi davalar yeniden görülmelidir diyoruz. Bugün hukuk tarafından suç işlediği iddiasıyla yargılanan insanların yargılattığı Salih İzzet Erdiş’in yeniden yargılanmasını istiyoruz. Salih İzzet Erdiş’in suçlu olup olmadığına değil, olağanüstü komplo ve kumpasların Türkiye siyasal ve sosyal alanını tanzim ettiği dönemlerde yapılan yargılamanın evrensel insan hakları çerçevesinde, insan hak ve onuruna gerekli özeni göstermediğine inanıyoruz. Ve bu nedenle Salih İzzet Erdiş yeniden yargılansın diyoruz.

kaynak:e-haberoku.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Viranşehir'de Kuşlar Üşümesin çalışması

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık