Ana Sayfa Sağlık YÜZ NAKLİ YAPILAN 3. HASTANIN DURUMU İYİ

YÜZ NAKLİ YAPILAN 3. HASTANIN DURUMU İYİ

Türkiye'nin 3. yüz nakli operasyonu yapılan hastanın durumunun iyi olduğu ve hastanede takibinin sürdüğü bildirildi.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2012 Pazar 15:58
YÜZ NAKLİ YAPILAN 3. HASTANIN DURUMU İYİ
Gazi Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Selahattin Özmen, Prof. Dr. Sühan Ayhan, Yrd. Doç. Dr. Serhan Tuncer, Öğretim Görevlisi Dr. Kemal Fındıkçıoğlu ve plastik cerrahi asistanlarından oluşan 12 kişilik plastik cerrahi ekibinin yaptığı 11 saatlik ameliyatı takiben hastanın sorunsuz bir şekilde transplantasyon yoğun bakım ünitesinde takibinin yapıldığı belirtildi.

Ameliyatın, önceki tüm yüz nakillerine göre daha uzun sürdüğü ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bunun nedeni; yapılan işlemin 3 boyutlu rekonstrüksiyon olmasıdır. Üst çene ve damak kemiği, üst dudak ve alt dudağın bir kısmı, üst çene dişleri ve burun kemikleri, septum ve kıkırdak yapılarının mevcut yüz kemikleri ve çene yapısıyla tam uyumunu sağlamak için en az 6 saatlik ek bir çaba gerekmiştir.

Hasta ameliyat sonrası ilk gecesini oldukça rahat geçirmiştir. Genel durumu iyi, her şey yolunda seyretmektedir. Bugün de takiplerinin stabil seyretmesi planlanarak uyutulmaya devam edilecektir. Etik nedenlerden dolayı hastanın görüntüsünün verilmesi uygun görülmemektedir.''
Hasta hakkındaki bilgilerin günlük olarak Gazi Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından verileceği bildirilen açıklamada, hastanın bugün sabah ailesine gösterildiği belirtildi.

(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star