Ana Sayfa Eğitim Zabıta Ekipleri Okul Servislerini Denetledi

Zabıta Ekipleri Okul Servislerini Denetledi

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, Zabıta ekipleri yeni ders yılının başlamasıyla öğrenci taşıyan okul servislerinde denetim yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Eylül 2016 Cuma 10:04
Zabıta Ekipleri Okul Servislerini Denetledi

Öğrencilerin güvenli şekilde okula gidiş ve gelişlerini sağlamak için okul servis araçlarını denetleyen ekipler, denetimler sırasında araçlarda, okul taşıtı levhası, 'Dur' işaretinin frene basılması durumunda yanması, araç kapılarının sürücü kontrolünde otomatik açılması, arka cam ve çerçevelerin sabit olması, sağlık çantası ve trafik seti bulunması, yangın söndürme cihazı, şoför ve her öğrenci için emniyet kemeri bulunması özellikleri arandı.

Eksikleri bulunan servis araç sürücülerini sözlü olarak uyaran zabıta ekipleri, eksiklerin 15 gün içinde giderilmemesi halinde yasal işlem yapılacağını bildirdi. Siverek Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Baydilli, öğrencilerin sağlığını ve güvenli şekilde okullarına ulaşmasını önemsediklerini belirterek, "Büyükşehir görevlilerimizle birlikte İlçe Emniyet müdürlüğü ve arkadaşlarımızla birlikte gerekli kontrolleri yapmaktayız. Bu esnada eksiklikler, hatalar ilgili şoförlere bildirilmektedir. Tutanak tutulmaktadır ve bunu dayanak şeklinde uygulanacaktır" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık