Ana Sayfa Urfa Haberleri Zabıta Ekiplerinden Ekmek Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Ekmek Denetimi

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan Unlu Mamul üreticilerini denetledi. Denetimlerde gramajı eksik olan 240 adet ekmeğe el konuldu.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2015 Perşembe 12:27
Zabıta Ekiplerinden Ekmek Denetimi

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan işyerlerine yönelik denetim faaliyetleri sürdürüyor. Zabıta ekipleri ilçe sınırlarında bulunan; Ahmet Yesevi, Devteşti ve Bağlarbaşı Mahalleleri’nde, ekmek üretimi yapan unlu mamul üreticilerini denetledi. Haliliye Belediyesi zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Kontrol Ekipleri de destek verdi.

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren zabıta ekibi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı gıda kontrol ekipleri tarafından unlu mamulleri imalathanelerini denetledi. Denetimlerde işyerlerinin ruhsatları, sağlığa uygunluk durumu ve unlu mamul üretiminde gerekli şartların bulunup bulunmadığı kontrol edildi. Yapılan denetimlerde; ruhsatsız ve gramajı düşük ekmek üreten 4 işyerine cezai işlem uygulandı. Yapılan denetimler sırasında gramajı eksik olan 240 ekmeğe el konulurken, poşetlere doldurulan ekmekler, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Bankasına teslim edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık