Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel ZABITADAN ESNAFA MEYDAN DAYAĞI İDDİASI

ZABITADAN ESNAFA MEYDAN DAYAĞI İDDİASI

Şanlıurfa'da Haliliye Belediyesi'ne bağlı zabıtalar, bir bakkal ile tartışarak kavga etti. İddiaya göre Kan revan içerisinde kalan bakkal, yetkililerden gerekenlerin yapılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2015 Salı 17:53
ZABITADAN ESNAFA MEYDAN DAYAĞI İDDİASI

Şanlıurfa'da Haliliye Belediyesi'ne bağlı zabıtalar, bir bakkal ile tartışarak kavga etti. İddiaya göre Kan revan içerisinde kalan bakkal, yetkililerden gerekenlerin yapılmasını istedi.

İki gün önce Kamberiye Mahallesinde bir bakkal ile tartışan zabıta görevlileri iddiaya göre, kaldırımı işgal ettiği gerekçesiyle ceza kesmek istedi. Yaşanan duruma tepki gösteren Bakkal işletmecisi Mahmut Demir, zabıtalardan seyyar satıcılar ve ruhsatsız işyeri işletenlere yönelik işlem yapılmasını istedi. Konuşmaların ardından tartışmanın başlamasıyla istenmeyen durumlar ortaya çıktı. Zabıta görevlileri ve bakkalın tartışmasına etraftan gelen vatandaşlar ve esnaflar araya girerek olaya son verdi. Dükkânının önünde kan revan içerisinde kalan Mahmut Demir, yetkililerden gerekenlerin yapılmasını istedi.

'SERT BİR CİSİMLE KAFAMA VURDULAR'

 Bakkal işletmecisi Mahmut Demir, yaptığı açıklamada,"Dükkânın önünde her zaman bıraktığım kuru yemiş sattığımız yiyecekleri koydum. Zabıta ekipleri bana geldi. Sözde kaldırımı işgal ediyorum diye ceza yazacaklarını söylediler. Önce dükkânımı açma ruhsatımı sordular, bende gösterdim. Ben cezayı yazın kabul ediyorum. Ama madem görev yapıyorsunuz ilk önce şu dükkânımın önünde ki seyyar satıcılarıda buradan çıkarın dedim.

Benle tartıştılar sen bizimle nasıl böyle konuşursun diye. Üç zabıta gelmişti biri üzerime yürüdü, sonra öbürleri üzerime çöktü.

Ellerinde sert bir cisimle kafama vurdular. Kafamda şuanda 4 dikiş atıldı. Kendilerinden şikâyetçi oldum." ifadelerine yer verdi.

ZABITANIN GÖREVİ TUTANAK TUTMAKTIR, VURMAYA HAKKI YOKTUR!

 

Zabıta memurlarının esnafı vurmalarını eleştiren esnaflar, eksik evrakları bulunan esnaflara karşı tutanak tutmaları gerektiği, illegal olarak işletenlere karşı çalışmalar yapılmasını istedi. Sarayönü Polis Karakoluna intikal eden olay polislerin araya girmesi ile sonuçlandı. Haliliye Belediyesi'nden olayla ilgili her hangi bir açıklama yapılmadı.

kaynak:urfadabugun

YORUMLAR
 • yorum2015-05-23 13:33:22isa ugur

  sonuna kadar arkandayım bercestede bekliyorum 2 de çayını sogutma

 • yorum2015-05-21 08:52:58PIRSUS

  Boşverin büyüyüce unutursunuz! Yinede oylar AKP'ye

 • yorum2015-05-21 03:22:19HALİL

  BUNLARI HELE BİR 400 Ü ALSINLAR SİZ GÜRÜN VATANDAŞA NE OLUYOR HAK HUKUK DİYE BİŞEY KALMAZ

 • yorum2015-05-20 02:52:33Elif

  Nedeni ne olursa olsun hiç bir haklı sebep, bir kamu görevlisinin vatandaşa şiddet uygulamasını haklı gösteremez, ilgili kamu kurumunun titizlikle üzerine eğilmesi gerekir. Bu görüntüler Türkiye'yi uygar olmayan topluluklar gibi gösteriyor ve Türkiye bunu hak etmiyor, ilgili kamu kurumunun ciddi sorumluluğu var.

 • yorum2015-05-19 17:57:43hadidi

  geçmiş olsun

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık