Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Zahit’ten seçim yasağı uyarısı

Zahit’ten seçim yasağı uyarısı

- AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, Seçim Bürolarını gezerek seçim yasakları ve oy kullanma şekillerini anlattı.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2011 Cuma 09:34
Zahit’ten seçim yasağı uyarısı
     İl merkezindeki birçok seçim bürosunu ziyaret ederek orada bulunan vatandaşlarla ve partililerle sohbet eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, seçim yasaklarına uyulması konusunda herkesin dikkatli olmalarını istedi.

     Beraberinde Merkez İlçe Başkan Yardımcısı M.Cengiz İzol, M.Emin Uysal, Murat Aydın, İ.Halil Genç ile birlikte öncelikle Mahalle Muhtarı Abdülkadir Akbaş’ın Seçim bürosunun açılışına katıldıktan sonra AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüboğlu ve A.Emin Önen, Milletvekili adayları Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Yar.Doç.Dr. Halil Özcan, Yar.Doç.Dr. Abdülkerim Gök, Mahmut Kaçar, aday adaylarından M.Cengiz İzol, İsmail Güneş ve bazı partililer ve vatandaşlar tarafından Bakan Faruk çelik adına açılmış olan Seçim Bürolarını ziyaret ederek orada oturanlarla bir süre sohbet etti ve seçim yasaklarına mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

     Bu seçimin AK Parti için çok önemli olduğunu belirten Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit, “Bu konuda vatandaşlarımızın mutlaka sandık başına gitmelerini ve tercihlerini AK Partiden yana yapmalarını istiyoruz. Oy Kullanma saati sabah 07.00 ila akşam 16.00 arasında olacaktır. Ayrıca oy kullanırken mutlaka oy pusulasının arka ve ön yüzünün temiz olmasına dikkat edilmelidir. Tercih mührünü oy pusulasının 1. Sırasındaki AK Parti logosu olan ampul üzerine vurulduktan sonra mührün mürekkebinin başka yere bulaşmaması için oy pusulası tersine katlanmalıdır. Aksi durumda mürekkebin başka yerlere bulaşması oyların iptal olmasına sebep olacaktır. Bizim için 1 oy bile çok kıymetledir. Hiç kimse oyunu heder etmesin ve dikkatli kullansınlar” dedi.

     Zahit, herkesin mutlaka sandık başına giderek oylarını kullanmalarını, herhangi bir sorunla karşılaştıklarında da AK Parti sandık görevlilerine başvurabileceklerini, zaferin AK Partinin olacağını söyledi.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık