Ana Sayfa Urfa Haberleri "Zalim Yönetim Çocuklara Oyuncak Değil Bomba Dağıtıyor"

"Zalim Yönetim Çocuklara Oyuncak Değil Bomba Dağıtıyor"

Şanlıurfa'da sığınmacılar tarafından Türkçe ve Arapça sloganlarla karşılanan 2 bakan, çocuklara oyuncak ve harçlık dağıttı.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2013 Cuma 03:52

Sığınmacılar tarafından Türkçe ve Arapça sloganlarla karşılanan 2 bakan, çocuklara oyuncak ve harçlık dağıttı. Ülkelerindeki iç karışıklıklardan kaçan Suriyelilere seslenen Bakan Faruk Çelik, "Bu bayramda Suriyeli misafirlerimiz acı bir şekilde vatanlarından ayrı kalıp nasıl hüzün duyuyorlarsa, 76 milyon Türk vatandaşı da aynı şekilde hüzünlü bir bayram yaşıyor" dedi.

"Sizin ülkenizde zalim yönetim, çocuklara oyuncak değil, bomba yağdırıyor" diye konuşmasına başlayan Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Bizler bu zalim yönetime karşı o çocukların yüzünde bir tebessüm olsun diye bugün oyuncak dağıtıyoruz. Onların oyunlarına oyuncak katıyoruz. Hiç üzüntü içinde olmayın, dünya hayatında, ülke hayatında iniş çıkışlar olacaktır. Zalimlerin sonu elbet bir gün son bulacaktır."

Bakan Çelik'in ardından konuşan Bakan Binali Yıldırım ise, 3 yıl içerisinde yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği Suriye'deki iç savaşla ilgili şunları kaydetti:

"Suriye yönetimi, ülkesini, milletini düşmanlarından korumak için yıllarca dişinden, tırnağından artırarak aldığı silahlarını bir gün dönüp, kendi ülkesindeki insanları vuracağını hiç düşünmemiştir. Baş düşmanına tek kurşun bile sıkamayan zalim yönetim, kendi vatandaşına acımasızca her türlü silahlı vahşeti çekinmeden uygulamaktadır. Toplarıyla, tüfekleriyle, kimyasal bombalarıyla masum insanlarını, çocuklarını şehit etmekten geri kalmıyor. Bizlerde vatanlarında ayrı bir şekilde buyruk bayram yaşayan Suriyelilerin yanında olduğumuzu ve başbakanımızın selamını getirmek için bugün bu ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Türkiye'de bulunan Suriyeli sığınmacıların kaldığı 21 kampta 81 bin çocuğun oyuncaklarla buluşmasını, hüznün tebessüme dönüşmesini istemek için bugün sizlerin aranızda olmaktan mutluyuz."

Konuşmaların ardından 2 bakan, oyuncak dağıtımının ardından GAP Havaalanı'na hareket etti.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık