Ana Sayfa Siyaset Zam Lafını Ağızlarına Almaktan Korkuyorlar

Zam Lafını Ağızlarına Almaktan Korkuyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ’Şimdi zammın adını da değiştirdiler.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2011 Pazar 01:50
Zam Lafını Ağızlarına Almaktan Korkuyorlar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Şimdi zammın adını da değiştirdiler. 'Güncelleme' diyorlar. Sanki adamlar internet sitesini değiştiriyor. Fiyatları güncelliyorlarmış. Zam lafını ağızlarına almaktan korkuyorlar.' dedi.
Kılıçdaroğlu, Karaman'da yaptığı konuşmada, seçimler sırasında en fazla emeklilerin üzerinde durduğunu belirterek, 'Onların intibak yasalarının çıkması gerektiğini söyledim. Onlara milli gelir artışından pay verilmesi gerektiğin söyledik. Söyledik de söyledik. Biz iktidar olmadık ama o düşüncelerimizden vazgeçmiş değiliz. O düşüncelerin takipçisi olacağız. İntibakla ilgili kanun teklifimizi verdik ve takip edeceğiz. 'CHP’nin bu projeleri uygulanmaz' dediler. Sonra baktılar ki uygulanabilir. Şimdi iktidar da söz verdi. Seçim meydanlarında 'Çıkaracağız' diye. Emekli kardeşlerimden ricam onlar da takipçisi olsunlar. Hep beraber takipçisi olacağız. Emeklileri perişan durumlarından kurtaracağız. Onlar da milli gelir artışından pay alacaklar. Zamların altında ezilmeyecekler.' dedi.
'Zam, zam, zam. Eşittir Recep Tayyip Erdoğan' sözünü seçimler sırasında sık sık kullandığını ifade eden Kılıçdaroğlu, 'Şimdi bu tablo biraz daha açık görülüyor. Daha zamlar sizin faturalarınıza yansımadı. Önümüzdeki süreçte göreceksiniz. Şimdi bir başbakan yardımcısı çıkmış diyor ki 'efendim, bu zamlar 74 milyonu ilgilendirmiyor. Zenginlerden alıyoruz biz bunu.' Doğalgaz zammının faturasını, elektrik zammını sadece zenginler mi ödüyor. Elektriği sadece zenginler mi kullanıyor. Allah aşkına. Allah bunlara akıl fikir versin. Bari televizyona çıkıp konuşuyorsan, doğru şeyler söyle. Şimdi zammın adını da değiştirdiler. Güncelleme diyorlar. Sanki adamlar internet sitesini değiştiriyorlar. Olacak şey değil. Güncelleme. Fiyatları güncelliyorlarmış. Zam lafını ağızlarına almaktan korkuyorlar. Aslında benim bir korkum daha vardı. Birisi çıkıp şunu söyleyebilirdi. 'Vallahi biz zam yapmadık. Devlet yaptı zammı.' Onu da diyebilirlerdi. Geldiğimiz nokta şu fatura yine halka çıktı. Faturayı yine esnaf ödeyecek. Memur ödeyecek. Emekli ödeyecek. İşçi ödeyecek. Sabit gelirlilerin tamamı ödeyecek faturayı. Faturanın bedeli size. İktidarın keyfi de iktidara. O nedenle şapkamızı bir daha alıp önümüze koyacağız. Oy verilen bir iktidar, iktidar olmanın hemen arkasından bu kadar acı zamları yaptı. Biz bu süreçte yüzde 30 da devalüasyon yaşadık. Son 1,5 - 2 ay içinde. Türk lirası yüzde 30’a yakın değer kaybetti. Bunların faturası henüz size yansımadı. Önümüzdeki günlerde yansıyacak.” diye konuştu.(show haber)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Kurumsal

İçerikYukarı Çık