Ana Sayfa Teknoloji ZAM VATANDAŞLARI MUCİT YAPTI

ZAM VATANDAŞLARI MUCİT YAPTI

Mersin’in Silifke ilçesinde elektrikli bisikletine güneş enerji paneli takan Sabri Dölek, son dönemde benzin ve elektriğe yapılan zamma inat ücretsiz yolculuğun tadını çıkartıyor.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2012 Perşembe 16:26
ZAM VATANDAŞLARI MUCİT YAPTI
“Güneş ışınları TEDAŞ ve benzin istasyonları ile olan ilişkilerimi bitirdi” diyen Sabri Dölek, “Televizyonlarda farklı farklı icat yapanları gördüm. Güneş panelleri ile arabalar, minibüslerin çalıştığını gördüm. Bunun üzerine neden elektrikli bisikletim de güneş enerji sistemi ile çalışmasın dedim. Yaklaşık 400 TL maliyetle daha önceden almış olduğum elektrikli bisikletime 3 adet güneş enerji paneli takarak aküler yardımı ile enerjiyi depoladım. Depolanan enerji ile de ücretsiz geziyorum. Benzin alacak durumum olmadığı için Elektrikli bisiklet aldım, aküsünü elektrikle şarj ediyordum. Baktım son günlerde hem elektriğe hem de benzine zam gelince bu defa elektrikli motosikletime güneş enerji paneli taktım. Bu dertlerden kurtularak ücretsiz gezmenin tadını çıkartıyorum ” dedi.
Elektrikli bisikletine Güneş enerji paneli takmadan önce yüklediği enerjiyle sadece 45-50 km yol yapabildiğini ifade eden Dölek, “Daha önce sınırlı km ile hareket ediyordum. Ama artık yolculuk yaparken dahi enerji depolayabildiğim için hiç durmadan gidebiliyorum. Güneş olduğu sürece dünyayı dolaşabilirim. Güneş enerji panellerini icat edenden Allah razı olsun” dedi.
Güneş enerji panelli elektrikli bisikleti gören vatandaşlar ise güzel bir icat olduğunu ifade ederek, Sabri Dölek’i yaptığı icadından dolayı kutladılar.

(bidoluhaber.tv)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık