Ana Sayfa Türkiye Zehirlendi sanılan tarım işçisinin beyninde iltihap çıktı

Zehirlendi sanılan tarım işçisinin beyninde iltihap çıktı

Urfa'dan Tarsus'a mevsimlik tarım işçisi olarak giden İsa Çalışkan'ın(16), tarım ilacından zehirlenme şüphesiyle getirildiği hastanede beyninde iltihap olduğu anlaşıldı.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2011 Pazartesi 13:37
Zehirlendi sanılan tarım işçisinin beyninde iltihap çıktı
Medical Park hastanesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şanlıurfa'dan Çukurova'ya gelen ve Tarsus'taki köylerde kurulan çadırlarda kalarak tarım işçiliği yapan İsa Çalışkan, aniden fenalaşarak, tarım ilacından zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. 
Medical Park Tarsus Hastanesi'ne şuuru kapalı olarak getirilen İsa Çalışkan, burada yapılan tetkikler sonucunda beyin dokusunun iltihaplanması (ensefalit) sorunu olduğu ortaya çıktı. Hastanenin yoğun bakım ekibi tarafından yapılan müdahaleler sonucu hayata yeniden döndürülen İsa Çalışkan, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ali Kutta Çelik'in de gözetiminde sağlığına kavuşturuldu. 
Yapılan açıklamada, sağlığına kavuşan İsa Çalışkan'ın, "Beynimde bir sorun olabileceği aklıma bile gelmezdi. hastanenin doktorları ve diğer görevlilerin dikkati sayesinde hayatım kurtuldu" dediği belirtildi. 
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Hüseyin Kara ise hastayla ilgili olarak, "Hasta solunum cihazına bir hafta bağlı olarak kaldı. Bu dönemde medikal tedavisi yapıldı. Tedaviye yanıt veren hastanın bilinci açıldı ve solunum cihazından ayrıldı. Şu anda durumu gayet sağlıklı. Hastamızı taburcu ettik" şeklinde düşüncelerini açıkladı.

(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star