Ana Sayfa Spor ZİHİNSEL ENGELLİLER FUTBOL TURNUVASI

ZİHİNSEL ENGELLİLER FUTBOL TURNUVASI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Engeliler Haftası nedeniyle zihinsel engelliler futbol turnuvası düzenlendi. Şanlıurfa'da işitme ve zihinsel engelliler 8 okul takımı ve 80 engelli sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada dereceye giren takımlara çeşitli ödüller verildi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2014 Pazartesi 14:06
ZİHİNSEL ENGELLİLER FUTBOL TURNUVASI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, '' Biz engelin ne elde ne kolda ne bacakta olduğunu düşünüyoruz. Engel bizim kalbimizde, engel bedende değil engel bizim aklımızdadır. Engelli kardeşlerimizin  aslında tek eksikleri daha duyarlı bir toplum, daha yaşanabilir bir hayattır. Aslında sadece bizden istedikleri  yeterince sevgi ve ilgidir. Böylesi güzel bir etkinliği düzenlenmekten dolayı mutluyuz. Engelliler  Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğumuz bu turnuvayla birlikte engelli gençlerimizin her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini isteriz.Dedi.

İl Müdürü Yıldız, bu etkinlikler 11 Mayıs engeliler haftası çerçevesinde düzenlemiştik. İlk maçlar oynandıktan sonra Soma da meydana gelen maden kazasından dolayı final maçı gecikmeli olarak bugün oynandı. Turnuva'ya katılan okullarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım'' dedi.

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık