Ana Sayfa Urfa Haberleri ZİRAAT ODASINDA FISTIK PANELİ

ZİRAAT ODASINDA FISTIK PANELİ

Fıstık çiftçisinin talebi üzerine Şanlıurfa Ziraat Odası ile Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin organizasyonu ile çiftçi ve teknik personelin katıldığı fıstık yetiştiriciliği konusunda panel düzenlendi. Panelde daha çok fıstık zararlıları ve mücadelesi konularında bilgi verildi.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2015 Pazartesi 14:49
ZİRAAT ODASINDA FISTIK PANELİ

Şanlıurfa Ziraat Odası ile Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi işbirliği ile ‘fıstık yetiştiriciliği ve zararlıları ile mücadele’ paneli düzenlendi. Türkiye’de en fazla fıstığın üretildiği Şanlıurfa’da üreticilerin zaman zaman karşılaştıkları zararlılar ve olumsuz hava koşullarına karşı nasıl önlem almaları gerektiği konusunda bilgi talebinde bulunması üzerine yapılan panel oldukça rağbet gördü. Şanlıurfa Ziraat Odası Meclis Başkanı Ali Kaya’nın nezaretinde gerçekleşen panelde Harran Üniversite Ziraat Fakültesi Öğretim üyeleri prof Dr. Bekir Erol Ak, Prof. Dr. Abuzer Yücel ve Doç Dr. İzzet Açar fıstık üretiminde karşılaşılan sorunlarla mücadele konusunda bilgi verdi. Şanlıurfa Ziraat Odası eğitim salonunda gerçekleşen panele çok sayıda çiftçi ve teknik personel katıldı. Bu yıl hububatla birlikte fıstıkta da yüksek rekolte beklentilerinin olduğunun kaydedildiği panelde zararlılara karşı alınacak önlemlerle olası olumsuzluklara karşı rekoltenin korunması için çalışılmaları hakkında bilgi verildi.

 

ZİRAAT ODASI ÇİFTÇİ VE TARIM OKULU OLACAK

Panel öncesi açıklamada bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Meclis Başkanı Ali Kaya, ‘Başkan Ahmet Eyyüpoğlu’nun da daha önce birçok kez vurguladığı gibi Şanlıurfa Ziraat Odası bir çiftçi ve tarım okulu olacak’ dedi. Ziraat Odasının daha önce bünyesinde gerçekleştirdiği, eğitim, konferans ve panel gibi organizasyonlara dikkat çeken Kaya, bölgenin önemli gelir kaynaklarından biri olan Fıstık ürünün yetiştiriciliği konusunda panelin faydalı olacağına inandıklarını aktardı. Fıstık üretimi ve Ayrıca Kaya, ‘Türkiye’de en fazla fıstığı üreten kent olarak, üretimimizi ve kaliteyi artırmak adına çalışmalara yardımcı oluyoruz. Bu arada fıstık birliğinin kurulması için de oda olarak girişimlerimiz ve çalışmalarımız devam etmektedir.’ Dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star