Ana Sayfa Urfa Haberleri Zirai ilaçların eczanelerde satılması sakıncalı

Zirai ilaçların eczanelerde satılması sakıncalı

Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen, zirai ilaçların eczanelerde satılabilmesi yönünde yapılan kanun değişikliğini doğru bulmadıklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2012 Salı 09:43
Zirai ilaçların eczanelerde satılması sakıncalı
Öztürkmen, yaptığı açıklamada, hukuki olmayan birtakım yasal düzenlemelerle bitki koruma ürünlerinin eczanelerde satılmasına olanak sağlanmasını, ''meslek alanlarına yapılmış doğrudan müdahale'' olarak gördüklerini savundu.


Zirai ilaçların eczanelerde satılmasının insan ve hayvan yaşamını tehlikeye sokacağını iddia eden Öztürkmen, şunları kaydetti:

''Buna karşın Resmi Gazete'nin 30 ve 31 Mayıs 2012 tarihli sayılarında yayımlanarak yürürlüğe giren mevzuat düzenlemeleri, insan sağlığı ve zirai mücadele açısından önemli sorunlara yol açacak hükümler içermektedir. '6197 Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun'da, 31 Mayıs 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 6308 sayılı kanunla yapılan değişiklik sonucu, eczanelerde satılabilen maddeler arasına ziraatta kullanılan ilaçlar da eklenmiştir. Bu durum bazı sıkıntıları beraberinde getirebilir.''YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık