Ana Sayfa Urfa Haberleri Zirve Üniversitesi Yükselişini Sürdürüyor

Zirve Üniversitesi Yükselişini Sürdürüyor

Üniversite sınavlarında üstün performans göstererek yüzde 79 başarı elde eden Zirve Üniversitesi, yükselişini sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 3 Eylül 2011 Cumartesi 12:58
Zirve Üniversitesi Yükselişini Sürdürüyor
Üniversite sınavlarında üstün performans göstererek yüzde 79 başarı elde eden Zirve Üniversitesi, yükselişini sürdürüyor. İlk 10 binden 82 öğrencinin Zirve'yi tercih etmesiyle, üniversitenin puanları da yükseldi. 6 fakülte ve 1 meslek yüksek okulu ile 2009 yılından bu yana eğitim-öğretime devam eden Gaziantep'in ilk vakıf üniversitesi olan Zirve Üniversitesi, bin 230 olan tüm kontenjanının 976'sını doldurdu. İç Mimarlık özel yetenek sınavlarını da tamamlayarak 60 öğrenci alan Üniversite bin 36 öğrenciyi kayda bekliyor. Önceki sene bin 300 lisans ve ön lisans, 200 yüksek lisans ve doktora öğrencisi bulunan Üniversite, bu yıl 3 bine yakın öğrenciye eğitim verecek. Bölgenin ilk Hukuk Fakültesinde yüzde 100, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde yüzde 100, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yüzde 85, Eğitim Fakültesinde yüzde 87, Mühendislik Fakültesinde yüzde 59, İletişim Fakültesinde yüzde 58 ve Meslek Yüksek Okulunda yüzde 91 başarı gösteren Zirve Üniversitesi oranlarına, özel yetenek sınavıyla öğrenci alan bölgenin ilk İç Mimarlık Bölümü dahil edilmedi. Tercih eden öğrencilerin puanlarının yüksek olması ve ilk 10 binden Türkiye 48'ncisi dahil 82 öğrencinin Zirve'de olması puanların yükselmesine de neden oldu.

69 İL 36 ÜLKE ZİRVE'Yİ TERCİH ETTİ Bu yıl ilk defa öğrenci aldığı bölümler arasında Okul Öncesi Öğretmenliği de bulunan Zirve Üniversitesinde bölümde yüzde 100 doluluk yaşandı. Çağın gözde meslekleri arasında yer alan İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Dış Ticaret, Adalet, İşletme Yönetimi, Hukuk, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği gibi bölümlerde yüzde 100 doluluk sağlandı. Zirve Üniversitesini tercih eden 69 il arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Eskişehir gibi illerin dışında çevre illerden Adana, Mersin, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Diyarbakır gibi birçok il yer aldı.

ZİRVE'DE HERKES BURSLU

Zirve'de herkes burslu okuyacak diyerek yola çıktıklarını söyleyen Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, " Bu yıl yüzde 100 ve yüzde 50 burs seçeneğimizin yanı sıra yüzde 25 burs seçeneğini de ekleyerek tüm öğrencilerimizi burslu olarak aldık. Sadece Hukuk, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve Mimarlıkta burslu seçeneğin yanı sıra ücretli seçeneğimiz de oldu. Burslu-ücretli tüm seçeneklerimizde başarı göstererek elde ettiğimiz yüzde 79 başarı oranına birde İç Mimarlık bölümü dahil olunca 1230 olan toplam kontenjanımızın 1036'sını doldurmuş olduk" dedi. Yabancı öğrenci alımının devam ettiğini belirten Kısa, hedeflerinin 40 ülke olduğunu söyledi. "Uzun ve stresli bir dönemden geçerek Zirve'yi tercih eden öğrencilerimize teşekkür ederim" diye konuşan Kısa, 5-9 Eylül arasında yapılacak kayıtlar için gereken hazırlıkların tamamlandığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star